5.ua

Порошенко: Міжнародні донори не можуть диктувати Україні закони

  Президент критикує вимоги МВФ щодо антикорупційного суду

  Президент України Петро Порошенко в інтерв'ю Financial Times закцентував увагу на тому, що міжнародні донори не можуть диктувати країні закони. Президент сказав це в контексті вимог, що звучать щодо Києва з питання створення антикорупційного суду, пише "Радіо Свобода".

  Зі слів Президента, намагання донорів брати участь у призначеннях суддів шкодить суверенітетові України. 

  В ході інтерв'ю виданню Financial Times Порошенко також наголосив на проведених реформах, однак застеріг, що вимоги МВФ та Венеціанської комісії, щоб міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, порушують суверенітет України.

  "Якщо хтось може уявити, що міжнародні донори формуватимуть українські суди, то це суперечить Конституції", – наголосив Порошенко.

  Нагадаємо, західні союзники та громадянське суспільство України вважають, що створення такого суду і забезпечення незалежності суддів є життєво важливим для того, щоб подолати ендемічну корупцію і перегорнути сторінку клептократичного минулого України.

  Президент Порошенко акцентує увагу на тому, що реформи продовжуються, незважаючи на передвиборчий період. Він навів приклад освітньої та пенсійної реформ, а також реформи охорони здоров’я. При цьому Президент визнав, що багато українців, які зіткнулись зі зростанням цін через девальвацію та попередні підвищення цін на газ, яких вимагало МВФ, не відчувають ефекту реформ.

  Також Порошенко сказав, що ще не визначився, чи буде брати участь у наступних виборах, однак у країні поширені очікування, що він таки буде балотуватись.

  Як повідомляв 5.UA, на сайті ВР з'явився президентський законопроект про антикорупційний суд.

  Попередній матеріал
  Детективи НАБУ проводять обшуки у помічника Ляшка та мера Вишневого – що відомо
  Наступний матеріал
  Україну накрив густий туман – у ДСНС попереджають водіїв

  Президент затвердив санкції проти чотирьох банків із російським капіталом

  Президент: Я не дам "заговорити" законопроект про Антикорупційний суд та відкласти його в довгу шухляду

  Нові звільнення заручників, "наполеонівські плани" на Раду і відпочинок на Мальдівах: про що говорив Президент