Суд
Суд 5 канал

На сайті ВР з'явився президентський законопроект про Антикорупційний суд

  У законопроекті чітко прописано, хто має право ветувати кандидатури претендентів на посади суддів

  На сайті парламенту з'явилися тексти зареєстрованих 22 грудня законопроектів "Про Вищий антикорупційний суд" та "Про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів у зв'язку з прийняттям закону "Про Вищий антикорупційний суд", внесених у ВР Президентом України Петром Порошенком. Про це повідомляє DT.ua.

  Проект закону №7440 передбачає, що в конкурсі на заміщення посад суддів Вищого антикорупційного суду можуть брати участь громадяни України, не молодші 35 років, із п'ятирічним стажем суддівської діяльності.

  Крім суддів, на ці посади можуть претендувати кандидати та доктори юридичних наук із досвідом роботи у сфері права не менш як сім років, особи із семирічним адвокатським стажем, а також юристи, сукупний стаж суддівської, наукової або адвокатської діяльності яких становить не менш як сім років.

  Водночас, не можуть бути суддями антикорупційного суду особи, які протягом десяти років до цього працювали у правоохоронних, фіскальних органах, Антимонопольному комітеті чи Рахунковій палаті.

  Також шлях до суддівської посади має бути закритим для осіб, які були засуджені або є фігурантами злочинів, пов'язаних з корупцією, були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів або Вищої ради правосуддя, або протягом п'яти останніх років займали керівні посади у політичних партіях.

  Ветувати кандидатури претендентів на посади суддів Антикорупційного суду зможе спеціально створена Громадська рада міжнародних експертів.

  Займатиметься суд справами про корупційні злочини, в яких збитки або предмет злочину перевищує 500 прожиткових мінімумів.

  Проект закону також передбачає, що судді Вищого антикорупційного суду матимуть цілодобову охорону.

  Як повідомляв 5.UA, 21 грудня 2017 року Рада відкликала депутатський законопроект про антикорупційні суди.

  Попередній матеріал
  Полторак: У 2018 році в Україні розпочнеться будівництво заводу з виробництва боєприпасів
  Наступний матеріал
  Обережно – бурульки: в Києві від "крижин" постраждало вже 5 осіб
  Loading...