Станіслав Клих

Станіслав Клих – у критичному стані: Денісова звернулася до Москалькової щодо його обстеження

Денісова хоче аби до Клиха допустили українських і міжнародних лікарів

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова знову звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової. Цього разу щодо українського політв'язня Станіслава Клиха, який утримується в пенітенціарній установі на території РФ. Про це йдеться у повідомленні на сайті Уповноваженого.

Денісова повідомила, що ще 21 травня 2018 року направила лист до омбудсмена РФ з проханням посприяти медичному обстеженню та особистому відвідуванню нею Станіслава Клиха, а також посприяти його звільненню.

Проте, як зауважила український омбудсмен, "станом на цей час відповіді на вказані листи не отримані".

Денісова також розповіла: "Із жовтня 2017 року не відбуваються зустрічі Станіслава Клиха з його батьками. Згідно з наявною інформацією, з 8 червня 2018 року Станіслав Клих оголосив голодування,  і зараз стан його здоров'я знаходиться в критичному стані. За повідомленнями матері, у Станіслава Клиха серйозні проблеми з нирками та серцем".  

У зв'язку з проблемами зі здоров'ям Станіслава Клиха, Денісова наполегливо просить Москалькову сприяти проведенню незалежного медичного обстеження українськими чи міжнародними лікарями. А також повідомити про результати перевірки з наданням відповідного медичного висновку. Крім того, забезпечити найближчим часом особисту зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зі Станіславом Клихом.

Денісова також написала Москальковій: "Укотре прошу Вас сприяти терміновому звільненню Станіслава Клиха з гуманітарних підстав".

Довідка. У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Клиха і Миколу Карпюка до 20 і 22,5 роки ув'язнення в колонії суворого режиму. Їх засудили за нібито участь у банді, вбивстві і замаху на вбивство російських військовослужбовців. За версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі у боях проти російських військ за незалежну Чечню. Крім того, Карпюк нібито наприкінці 1994 – початку 1995 роках сам брав у них участь. Міністерство юстиції України неодноразово направляло до Росії запити про передачу Карпюка і Клиха. Під час "слідства" до українців для вибивання свідчень застосовували тортури, які, за словами правозахисників, вплинули на психічне здоров'я Клиха.

Як повідомляв 5.UA, у квітні 2018 року Клих із колонії написав російському журналісту-опозиціонеру, що "смерть стає бажаною".  

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Криваві" постери до ЧС-2018, за які у Facebook забанили українського художника – ФОТО

'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/
'Криваві' постери до ЧС
/

Попередній матеріал
"Ми разом!": як у Запоріжжі відзначили День кримськотатарського прапора
Наступний матеріал
Брифінг Секретаря Ради національної безпеки та оборони Олександра Турчинова

Денісова розповіла, що представник Червоного Хреста ігнорує її листи

Денісова: Росіяни тягнуть із допуском, бо не все в порядку із Сенцовим, із політв'язнями

Геращенко однозначно відреагувала на "пропозиції Пескова" щодо звільнення бранців

Денісова знову не змогла потрапити до Сенцова

Денісова розповіла про результати перемовин з російською омбудсвумен

Дозвіл є, на зустріч не пускають: омбудсвумен Денісова не змогла зустрітися із Сущенком