inforesist.org

"Спроба спотворити напрацьоване": Клімкін прокоментував "ініціативу" Путіна щодо миротворців ООН на Донбасі

  Це свідома спроба спотворити те, що напрацьовано в контексті наших зусиль вичавити Росію з Донбасу, наголосив очільник МЗС України

  Росія прагне визнання терористів, яких Кремль підтримує на Донбасі, і замороження ситуації на українському сході. Саме тому Путін пропонує узгодити миротворчу місію з ватажками терористичних "ДНР" та "ЛНР" і також розмістити миротворців лише уздовж лінії розмежування. Це зазначив глава українського МЗС в інтерв'ю виданню "Укрінформ".

  Обговорення маніпуляцій Росії щодо миротворчої місії на Донбасі є однією з тем зустрічей міністра в Естонії, де Павло Клімкін брав участь у робочому обіді міністрів закордонних справ держав – членів ЄС та держав – учасниць програми "Східне Партнерство". 

  "Гадаю, моїм колегам прекрасно зрозуміло, на що спрямована зазначена російська "ініціатива". Це свідома спроба спотворити те, що напрацьовано в контексті наших зусиль вичавити Росію з Донбасу. Оскільки навести лад на Донбасі й повернути людей, які там страждають, до нормального життя не так і складно. Але за однієї умови: Росія виходить звідти зі своїми військами, озброєннями і найманцями. І вже після того ми можемо розмовляти про можливості перехідного періоду, про роль Європейського Союзу, роль світового співтовариства у допомозі відбудувати Донбас, зруйнований Росією", – сказав Клімкін.

  Окрім України, це Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія та Молдова. Підготовка до наступного саміту "Східного партнерства" стане ще однією темою переговорів глави МЗС у Таллінні. Говоритиме Павло Клімкін і про взаємодію з європейськими партнерами у реалізації угоди про асоціацію з ЄС.

  Довідка: 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

  У МЗС України офіційно відреагували на заяви Путіна. Крім того,  віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. 

  Попередній матеріал
  Затвердження миротворчої місії ООН для України займе довгий час – Єльченко
  Наступний матеріал
  Відомі українські письменники та журналісти стали послами доброї волі ООН

  "Це узаконення окупації": Огризко прокоментував "путінські інструкції" щодо миротворців на сході

  Скандальна заява Путіна: У МЗС Німеччини спробували коригувати власну позицію

  Айвазовська: Україна має скористатися "епічною ініціативою" Путіна щодо миротворців

  Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході

  "Варта розгляду": реакція Держдепу США на ідею введення миротворців ООН на схід

  Позицію України щодо миротворчої місії в ОРДЛО довели до відома генсека ООН та глави РБ ООН