www.kv.com.ua

Миротворці ООН: Постпред України назвав ціну питання та "нереальні речі" у планах РФ

  Український дипломат розповів, що саме передбачає російська резолюція та які пункти викликають найбільше обурення офіційного Києва

  За попередніми оцінками, розміщення миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй на Донбасі коштуватиме 1 мільярд доларів на рік. Про це заявив Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, передає "112 Україна".

  • Хто опікуватиметься фінансуванням миротворців

  Як стало відомо, у разі ухвалення відповідного рішення (щодо розміщення миротворців – 5.UA) на всій території Донбасу включно з ділянкою українсько-російського кордону, монетизація такого проекту відбуватиметься з миротворчого бюджету ООН.

  "Є бюджет регулярний, є бюджет миротворчих операцій, - зауважив дипломат. - Скільки вона коштуватиме - це має підрахувати генеральний секретар чи його служби секретаріату ООН. Попередні, я чув такі оцінки, що це буде не менше 1 мільярда доларів на рік, але я ще раз кажу, що я не фахівець. Це мають зробити люди, які це роблять регулярно".

  • Що передбачає скандальна резолюція від РФ

  Водночас, за словами Єльченка, поданий Росією в ООН проект резолюції жодного відношення до миротворчості на Донбасі немає. Він також розповів, що 5 вересня конкретний проект резолюції оприлюднив та вніс на розгляд керівництву ООН російський делегат Василь Небензя. У РФ хочуть, аби з з резолюцією ознайомилися усі члени Радбезу.

  "Ми в принципі очікували такого кроку від Росії, але не варто було сподіватися на те, що вони напишуть такий проект резолюції, який повністю влаштує і Україну, і всіх інших", - зазначає Постпред України при ООН.

  Він додає: "Коли читаєш цей проект, на перший погляд він виглядає таким, знаєте, "безобидным", все там правильно написано. Коли починаєш вчитуватися, то розумієш, що там ідеться про якісь абсолютно нереальні речі".

  Зокрема, Єльченко перелічив ці "нереальні речі":

  "По-перше, йдеться не про миротворчу місію ООН, а про якусь місію з охорони місії ОБСЄ. Тобто, уявіть собі ситуацію: стоять неозброєні монітори ОБСЄ та їх охороняють миротворці ООН. Я не бачу в цьому ніякої миротворчості, і я не уявляю собі технічно, як це можна зробити".

  "По-друге, у своєму проекті вони кажуть про те, що ці миротворці ООН будуть розташовані тільки вздовж лінії розподілу між ворогуючими сторонами. Там нічого немає абсолютно про російсько-український державний кордон, з якого власне і почалися усі проблеми", - зазначив Єльченко.

  Крім того, посол зауважив, що в проекті російської резолюції нічого немає про мандат цієї місії. За його словами, в російському проекті все дуже розмито.

  • Головне для України

  Вітчизняні дипломатичні зусилля будуть спрямовані на те, щоб будь-яка місія ООН у першу чергу розмістилася на кордоні між Росією та Україною, щоб повернутися ситуації станом до 2014 року (до початку російської агресії), відзначив Єльченко.

  На думку українського дипломата, для покращення захисту спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі простіше їх озброїти, аніж вводити за бажанням президента РФ Володимира Путіна окремі військові сили.

  "Я думаю, що для цього простіше їх озброїти, а не заводити туди ще якісь військові сили, які будуть їх (спостерігачів – 5.UA) охороняти. Для чого? Я не можу це зрозуміти", - заявив Єльченко.

  Він наголосив: що українська сторона категорично не згодна з позицією президента РФ Володимира Путіна, що розміщення миротворців необхідно узгоджувати з підконтрольними Росії бойовиками і терористами ОРДЛО. "Оскільки стороною конфлікту є Росія", - підкреслив посол.

  Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

  Згодом віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. У МЗС України також офіційно відреагували на заяви Путіна.

  Попередній матеріал
  На Миколаївщині перекинувся автобус із пасажирами: 9 постраждалих
  Наступний матеріал
  Рева розповів, як українці зможуть збільшити розмір власної пенсії
  Loading...

  Путін у складі миротворців хоче "втюхати нам" російських військових – нардеп

  МЗС відреагувало на заяви Путіна: Київ не вестиме перемов із бандформуваннями щодо розміщення миротворців на Донбасі

  Айвазовська: Україна має скористатися "епічною ініціативою" Путіна щодо миротворців