5 канал

Айвазовська: Україна має скористатися "епічною ініціативою" Путіна щодо миротворців

  Президент РФ Володимир Путін вирішив, що диктуватиме умови щодо введення миротворців ООН на український схід

  Представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході Ольга Айвазовська прокоментувала скандальну заяву президента Росії Володимира Путіна щодо миротворців ООН.

  Зокрема, вона переконана, що Україна має скористатися таким висловом у власних інтересах.

  "Україні варто запропонувати не лише свій проект резолюції, мобілізуючи всіх партнерів в РБ ООН, а і використати цю епічну ініціативу для нав'язування власного порядку денного", - зазначила Айвазовська на сторінці у Facebook.

  Вона також підкреслила: "Політична заява Путіна про доручення та підготовку проекту резолюції на РБ ООН щодо миротворців на Донбасі - спроба не стільки перехопити ініціативу в України, скільки девальвувати саму ідею. Навіть не між рядків, а прямо окупант говорить про охоронців для спостерігачів СММ ОБСЄ з функціоналом, який не зачіпає потреби та інтереси мирного населення, розташування їх на лінії зіткнення тощо".

  Дипломат зазначає: цілком ймовірно, що з Росія вирішить необхідним та цілком логічним кроком, аби миротворцями були переважно росіяни.

  "У Молдові росіян не можуть позбутись навіть після рішення Конституційного суду цієї країни про невідповідність основному закону присутності "миротворців". 11% їх території окуповано і цей "баланс" активно підтримується понад 20 років росіянами", - нагадала Айвазовська.

  Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

  Згодом віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. 

  Попередній матеріал
  Американським вченим вдалося вилікувати один із видів раку гелем з етиловим спиртом
  Наступний матеріал
  Стало відомо, коли в Україні запрацює онлайн-реєстр автівок
  Loading...