пенсія
пенсія uzhgorod.net.ua

Рева розповів, як українці зможуть збільшити розмір власної пенсії

За кожен рік роботи понаднормово - тобто після виходу на пенсію - українцям нараховуватимуть надбавку

З 2028 року на пенсію можна буде вийти незалежно від віку, за умови 40 років стажу роботи. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в ефірі програми "Час. Підсумки дня" на "5 каналі". 

За словами міністра соцполітики, пенсійна реформа також передбачає і той варіант, коли людина продовжує працювати після досягнення пенсійного віку. Тоді є можливість збільшити розмір майбутньої пенсії.

"За кожний рік, який ви працюєте понад - на момент виходу на пенсію - за кожний рік додається 6%. А якщо ви працюєте більше п'яти років, то за кожний понад рік, у тому числі ці п'ять, буде нараховуватися 9%. Чим більше випрацюєте - тим більше в кінцевому підсумку у вас пенсія", - пояснив Рева.

Як відомо, українці мають право на пенсію при наявності 15 років страхового стажу.

Як повідомляв 5.UA, 13 липня 2017 року Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про пенсійну реформу, який не передбачає підвищення пенсійного віку, але натомість вводить вимоги до страхового стажу. Додамо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд накопичив достатньо ресурсів, щоб уже з 1-го жовтня цього року підвищити українцям пенсії. 

Зауважимо, для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 25 років страхового стажу. При стажі від 15 до 25 років на пенсію можна буде вийти в 63 роки, при стажі не менше 15 років – до 65 років. Водночас люди, в яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Обсяг допомоги буде визначатися виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.

Попередній матеріал
Миротворці ООН: Постпред України назвав ціну питання та "нереальні речі" у планах РФ
Наступний матеріал
У центрі Києва на вихідних перекриють рух автівок
Loading...