Німеччина
Німеччина tsn.ua

Скандальна заява Путіна: У МЗС Німеччини спробували коригувати власну позицію

  Зокрема, там зазначили, що не треба критично ставитися до "путінських інструкцій". Мовляв, пропозиція росіян не сильно відрізняється від намірів України

  Для ООН є неприйнятним залучення сепаратистів до переговорного процесу про миротворчу місію на Донбасі. Про це заявив речник МЗС Німеччини Мартін Шефер, передає УНІАН

  Водночас офіційний Берлін не бачить у висловлюваннях президента РФ Володимира Путіна нічого критичного.

  "Не варто одразу критично сприймати таку ініціативу Путіна: зрештою, йдеться про конкретну пропозицію, співзвучну з українською, хоча й за винятком кількох ключових розбіжностей", - заявив представник МЗС ФРН.

  "І насправді: говорити лише про контактну лінію недоречно, адже сепаратисти перешкоджають СММ ОБСЄ на всій території сходу України, а не лише уздовж лінії розмежування", - додав Шефер.

  Він наголосив: "Для ООН неприйнятною і невідомою є практика залучення сепаратистів до переговорного процесу про миротворчу діяльність в тому чи іншому регіоні".

  У Німеччині також зазначають, що можна лише "ворожити на кавовій гущі", що спонукало Володимира Путіна до такого рішення.

  "Буде видно, що саме буде презентовано в Нью-Йорку. Відкритим є питання національності учасників миротворчої місії", - відзначив речник МЗС Німеччини.

  При цьому, напередодні глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель, коментуючи скандальну заяву Володимира Путіна щодо миротворців на українському сході, натякнув на пом'якшенні санкцій проти агресора. А вже згодом виявилося, що Німеччина підтримала розміщення миротворців "на всій території конфлікту на Донбасі". 

  Довідка: 5 вересня президент РФ Володимир Путін у заяві вирішив вказати умови, за яких можливе введення миротворців ООН на український схід та навіть окреслив територію для цього. Також президент РФ вирішив висловити думку, що відповідне питання "не може бути вирішено без прямого контакту з представниками самопроголошених республік, "ДНР" і "ЛНР".

  Згодом віце-спікер ВР Ірина Геращенко різко відповіла на "інструкцію Путіна" щодо миротворців ООН на сході. У МЗС України також офіційно відреагували на заяви Путіна.

  Попередній матеріал
  Позицію України щодо миротворчої місії в ОРДЛО довели до відома генсека ООН та глави РБ ООН
  Наступний матеріал
  Всупереч подвійній забороні: військові з Молдови рушили на навчання НАТО до України
  Loading...