Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Справа вагнерівців: життя ключового свідка під загрозою – Порошенко

Читайте по-русски
Свідка Василя Бурбу виселили з Конча-Заспи та позбавили охорони

Життя екскерівника управління розвідки Василя Бурби під загрозою – і це відповідальність Володимира Зеленського, який забрав у Бурби державну охорону. Про це заявив п'ятий Президент України, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. Наголосив, що розвідник є головним свідком у справі вагнерівців, а за зрив наймасштабнішої операції спецслужб – має відповідати особисто президент.

"В останні години перед арештом злочинців інформація про це витекла до Росії з Офісу українського президента. Влітку 2020-го, коли мене там не було вже більш як рік! І це – вже пряма відповідальність Зеленського. Президент повинен дати вказівку "слугам" негайно подати кандидатури до цієї комісії. Щоби не виникала підозра, що він покриває когось із свого близького оточення, або, не дай Боже, і самого себе. А я готовий давати свідчення цій комісії. Колишнього керівника Головного управління розвідки Василя Бурбу позбавили охорони. Може, учасники злочину мріють, щоб хтось знищив їм головного свідка державної зради? Я добре знаю послужний список цього офіцера, що він зробив для України та чим накапостив її ворогам", – зазначив Петро Порошенко.

На початку місяця стало відомо, що колишнього начальника військової розвідки Василя Бурбу виселили з Конча-Заспи та позбавили охорони. Як повідомив Юрій Бутусов – головний редактор видання "Цензор.Нет" – це сталося через самовільну перебудову пункту пропуску без попереднього погодження. Цю причину Бутусов називає формальною. Справжня ж причина в тому, що Василь Бурба та співробітники розвідки свідчили, що спецоперацію таки зірвали у вищих владних кабінетах Банкової, від чого відхрещуються у президента.

Як повідомляв 5.ua, комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки ще у вересні 2020 року рекомендував Верховній Раді винести проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи вагнерівців у зал засідань для голосування. Але слідчу комісію досі так  не створили.

Попередній матеріал
"За здоров'я українців відповідає фірма зі статутним капіталом в $1 тис.": депутат про корупцію при закупівлі вакцини
Наступний матеріал
Які побічні ефекти має вакцина та про що розповідають перші щеплені в Україні – сюжет
Loading...

Порошенко вимагає створити ТСК у справі "вагнерівців" і відновити охорону офіцерів, які володіють даними про спецоперацію

Тиск та погрози: Зеленський виселив із будинку екс-очільника ГУР, який свідчив про зрив операції із захоплення "вагнерівців" – Бутусов

"Вагнерівці" – це те, від чого Зеленському не вдасться відмазатися" – волонтер

"Є кілька гіпотез": у Bellingcat розповіли про можливі причини зриву спецоперації щодо "вагнерівців"

Порошенко: Bellingcat готує розслідування про справу "вагнерівців", а Netflix зніме про це фільм

"Операція із затримання "вагнерівців" була санкціонована Порошенком" – ексклюзивна заява