Затримання "вагнерівців"
Затримання "вагнерівців" Кадр із відео Белсат

"Є кілька гіпотез": у Bellingcat розповіли про можливі причини зриву спецоперації щодо "вагнерівців"

  Читайте по-русски
  Після публікації фільму-розслідування журналісти залучатимуть міжнародні ЗМІ для верифікації фактів

  Офіс президента України міг зупинити проведення спецоперації із затримання "вагнерівців" як помилково, так і з лихими намірами. Але факт втручання однозначно був. Про це заявив відомий журналіст-розслідувач, один з авторів проєкту Bellingcat Христо Грозєв у інтерв'ю виданню "НВ"

  Наразі група розслідувачів має кілька гіпотез, чому спецоперацію відклали в останню хвилину, що призвело до її повного згортання.

  "Перша – що це була фатальна помилка. А друга – що це було свідомо. Але хоч як би там було, це було помилкою", – заявив Грозєв.

  Він наголосив, що провал "можливо, найважливішої операції в історії нової України" вказує на некомпетентність відповідальних осіб.

  "Можливо, ми навіть не визначимо, були це умисні дії чи неумисні. Але ми все ж таки спробуємо… Від самого початку мені було незрозуміло, чому велика частина українського суспільства, навіть журналістської спільноти, не сприймає це як факт. Щонайменше, це буде вирішено, – факт зриву операції був", – повідомив журналіст Bellingcat.

  За його словами, після публікації свого фільму-розслідування журналісти мають намір залучити міжнародні ЗМІ для верифікації знайдених фактів.

  "А далі, думаю, будуть внутрішньополітичні наслідки. Ваш парламент має вирішувати. Було запропоновано створити спеціальну комісію. Немає логічних аргументів для того, щоб парламент не розглядав зрив операції. Можливо, це буде зроблено за зачиненими дверима, і ми дізнаємось лише натяки. Але я все ж таки думаю, що парламент розглядатиме", – резюмував Грозєв.

  Нагадаємо, йдеться про ймовірну спецоперацію українських розвідників із затримання 33 російських найманців-терористів, більшість з яких вчинили злочини на Донбасі. Після наради в Офісі президента хтось злив інформацію про операцію білоруським або російським спецслужбам, тож затримання зірвалося. Чинна українська влада заперечує існування "вагнерівської спецоперації".

  Попередній матеріал
  США перекинули в Румунію військових та ескадрилью бойових безпілотників
  Наступний матеріал
  У перехворілих на коронавірус дітей в Україні виявили нове ускладнення: що відомо
  Loading...