Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Порошенко: Bellingcat готує розслідування про справу "вагнерівців", а Netflix зніме про це фільм

Читайте по-русски
Необхідні матеріали щодо справи "вагнерівців" вже є в розпорядженні Bellingcat

Спецоперація із затримання російських бойовиків з ПВК "Вагнер" проводилася в рамках міжнародного військового співробітництва. Про це повідомляє прес-служба "Європейської солідарності".

Порошенко також зазначив, що у 2018 році як Верховний Головнокомандувач ЗСУ санкціонував цю операцію спецслужб. 

Політик розповів: "Я можу підтвердити, що це було питання нашого міжнародного військового співробітництва. І мало це на меті зібрати, витягнути і тих, хто брав участь у терористичній атаці на літак МH-17, і тих, хто брав участь у збитті ІЛ-76 з українськими десантниками в Луганському аеропорту. І тих, хто здійснював терористичні атаки проти цивільного населення". 

Він також підтвердив наміри міжнародної мережі Bellingcat, яка свого часу зібрала свідчення проти російських терористів у справі MH-17, провести власне розслідування щодо спецоперації по "вагнерівцях". 

"Можу сказати, що я дуже добре знаю методи роботи Bellingcat, і я дуже дякую їм за ту велику дослідницьку  роботу, яку вони зробили і яку ми використали як Україна в справі у Гаазі проти де-факто терористів, які збили літак MH-17. Матеріали Bellingcat були дуже корисні", – говорить п'ятий Президент. 

Порошенко також зазначив, що, за його даними, необхідні матеріали щодо справи "вагнерівців" вже є в розпорядженні Bellingcat: "Я раджу тим, хто брав участь у тій нараді, коли була "злита" операція українських розвідників і наших партнерів, хто зашкодив тому, щоб витягнути і отримати найцінніших свідків у злочинах Росії, які допоможуть притягнути військове керівництво РФ до відповідальності, в тому числі в міжнародних судах, – ви зробили велику помилку".

Чільник "ЄС" наголосив: "Краще починати співпрацювати зі слідством. Не треба перешкоджати створенню ТСК у Верховній Раді. Єдине, чого ви добилися – ця тема стала цікавою. Ще одну новину я хочу вам сказати: я маю точну інформацію, що всесвітньо відома компанія Netflix зніматиме художній фільм про операцію з "вагнерівцями". 

Порошенко також звернувся до Зеленського: "Володимире Олександровичу, ви дуже помилилися, коли намагалися стверджувати, що нічого цього не було. Від вас зараз залежить, в якому вигляді там буде представлена Україна, бо паскудити Україну по всьому світу я точно буду намагатися вам не дати. Це і є державна зрада. І зараз треба встановити коло осіб, які не просто давали вказівки і зливали цю інформацію росіянам, а ще й намагалися заплутати сліди, знищуючи журнали відвідин, знищуючи докази проведення цієї операції".

Політик наголосив, що велика кількість співробітників правоохоронних органів, СБУ, співробітників розвідки готові давати свідчення в цій справі. Тому замовчати це питання не вдасться. 

Нагадаємо, йдеться про ймовірну спецоперацію українських розвідників із затримання 33 російських найманців-терористів, більшість з яких вчинили злочини на Донбасі. Після наради в Офісі президента хтось злив інформацію про операцію білоруським або російським спецслужбам, тож затримання зірвалося. Чинна українська влада заперечує існування "вагнерівської спецоперації".

Попередній матеріал
"Ви завжди в наших серцях і думках": рідні полонених та зниклих безвісти українців записали новорічне звернення
Наступний матеріал
Справа Микитася щодо викрадення людини: суд продовжує обирати запобіжний захід – включення
Loading...

У ЦАР ймовірний держпереворот: Росія відправила в країну сотні військових

Спецоперація: хто допоміг "вагнерівцям" повернутися в Росію – "Спостерігач"

Яніна Соколова закликала Зеленського пройти поліграф – підсумки допиту журналістки в ДБР

Журналістка Яніна Соколова прийшла на допит у ДБР – включення

"Логіка цієї влади – це логіка дурня": Ар'єв розказав усі подробиці "вагнергейту" та про свою повістку до ДБР

Справа "вагнерівців": Бутусов ходив до ДБР, а Рада вперше в історії розглядала електронну петицію – сюжет