Слухання справи Максима Микитася
Слухання справи Максима Микитася 5 канал

Справа Микитася щодо викрадення людини: суд продовжує обирати запобіжний захід – включення

Читайте по-русски
Захист Микитася вимагав відводу прокурорів через відсутність частини матеріалів справи. Суддя має ухвалити рішення у справі ще сьогодні

Суд у новорічну ніч. Вже півдоби судді обирають запобіжний захід для колишнього нардепа та забудовника Максима Микитася. Його підозрюють у викраденні людини та вимаганні грошей. Захист каже – справа сфальсифікована, адже Микитась є свідком у іншій справі, де підозру закидають заступнику голови Офісу президента, Олегу Татарову. Сергій Барбу стежить за засіданням.

За словами кореспондента "5 каналу", судове засідання мало розпочатися о дев'ятій ранку, але як виявилося після початку – на засіданні немає ні адвокатів, ні самого підозрюваного. Суду навіть довелося ухвалити рішення примусово доправити Микитася до суду. Зрештою зробили паузу, засідання продовжилося після 13-ї години.

Сам Максим Микитась сказав, що він взагалі не знав про початок засідання, навіть на десяту годину в нього була повістка на інший допит, тому він і не міг приїхати на початок засідання. Після 13-ї години він вже був у суді і продовжує називати справу фальсифікованою.

Щодо самого розгляду, то на сьогоднішньому засіданні оголошували вже кілька перерв – як технічних, так і не зовсім. На засіданні 31 грудня дійшли вже до етапу вивчення томів справи і документів долучених до справи. Але, як виявилося, всіх документів немає у адвокатів – в першому томі справи у них не вистачало близько 50 аркушів, що, за словами адвокатів, є грубим порушенням. Зокрема, захисники вимагали відводу прокурорів – це і стало приводом для ще однієї паузи, хоч суддя і не задовольнила клопотання.

В свою чергу прокуратура говорила, що на відсутніх у захисту 50 аркушах немає нічого важливого, що могло б вплинути на сьогоднішній розгляд. Пізніше прокурори говорили про те, що надали адвокатам можливість ознайомитися з відсутніми раніше аркушами, а захист це спростовував.

Зрештою суддя повернулася з нарадчої кімнати і винесла рішення, що відвід прокурорів не є обґрунтованим. Далі відбулася доволі незрозуміла, принаймні для журналістів, річ – адже мали б продовжити розгляд документів інших томів справи, натомість суддя оголосила, що вона йде в нарадчу кімнату, аби оголосити саме рішення. Тобто по суті, розгляд інших документів не відбувся.

Чекаємо на суддю з хвилини на хвилину і сподіваємось, що ще цієї доби буде рішення у цій справі.

Як повідомляв 5.UA, 30 грудня 2020 року суд переніс судове засідання з розгляду клопотання щодо обрання запобіжного заходу колишньому народному депутату Максиму Микитасю у зв’язку з тим, що його адвокати подали заяву про відвід судді. Микитасю обирають запобіжний захід у справі про замовлення викрадення столичного юриста.

Нагадаємо, Максиму Микитасю повідомили про підозру в замовленні викрадення столичного юриста та вимаганні $800 тисяч. Пізніше в НАБУ зазначили, що нова підозра Микитасю може блокувати розслідування афер із квартирами Нацгвардії, зокрема і справа проти Татарова. У НАБУ нагадали, що Микитась є викривачем корупції у вищих ешелонах влади. 

Як повідомляв 5.UA, 3 грудня 2020 року голова "Укрбуду" Микитась вийшов із СІЗО

Попередній матеріал
Порошенко: Bellingcat готує розслідування про справу "вагнерівців", а Netflix зніме про це фільм
Наступний матеріал
За кілька годин до Нового 2021 року: що відбувається на Софійській площі, попри пандемію – включення
Loading...