Бангі, ЦАР
Бангі, ЦАР Shutterstock

У ЦАР ймовірний держпереворот: Росія відправила в країну сотні військових

  Читайте по-русски
  У спробі держперевороту звинувачують вигнаного в 2013 році президента Бозізе

  Напередодні загальнонаціональних президентських і парламентських виборів у Центрально-африканській республіці влада країни звинуватила колишнього президента Франсуа Бозізе у спробі захоплення влади.

  Про це повідомив офіційний представник уряду ЦАР Анж Максим Казагуї, передає НВ.

  За його словами, "Росія направила кілька сотень солдатів і важке озброєння" в межах двосторонньої угоди про співпрацю.

  Кандидатура колишнього президента Франсуа Бозізе на президентських виборах, які мають пройти на цьому тижні, була відхилена верховним судом країни.

  Влада ЦАР звинуватила Бозізе в спробі державного перевороту минулого тижня. За даними уряду, лояльні Бозізе сили висунулися в бік столиці Бангі.

  За інформацією BBC, лояльні Бозізе угрупування захопили кілька міст поблизу столиці країни і вступили у зіткнення з військами уряду. 18 грудня до країни відправили міжнародний миротворчий контингент ООН.

  Бозізе прийшов до влади в ЦАР у 2003 році в результаті перевороту і двічі перемагав на президентських виборах, які вважаються шахрайськими. В 2013 році Бозізе відсторонила від влади повстанська коаліція Селека, яка складається переважно з мусульман. Представники коаліції звинувачували експрезидента у порушенні мирних домовленостей.

  Потому країна втяглася в конфлікт між мусульманськими повстанцями Селеки і силами самооборони (так звані "Анти-Балака" – ред.), які складаються переважно з місцевих християн.

  Після військового втручання Франції, колишньою колонією якої є ЦАР, в країні в 2016 році пройшли президентські вибори, на яких переміг Фостен-Аршанж Туадера. Після виборів сутички в країні не припинилися, в чому ООН звинуватила обидві групи повстанців.

  74-річний Бозізе донедавна жив у вигнанні в Беніні, Камеруні та Конго. У липні він заявив про свій намір брати участь у президентських виборах, які відбудуться в ЦАР 27 грудня.

  Такий крок назвали небезпечним для стабільності в країні, оскільки Бозізе має велику підтримку в ПАР, особливо серед військових та найбільшої етнічної групи – гбая.

  Втім Бозізе перебуває під санкціями ООН за свою підтримку сил "Анти-Балака" в 2013 році. Уряд ЦАР видав ордер на арешт експрезидента Бозізе за "злочини проти людства та підбурювання до геноциду".

  Численні повідомлення розслідувачів ООН, розвідки США та журналістів свідчать про активність у ЦАР російської ПВК "Вагнера".

  Нагадаємо, депутат "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв раніше оприлюднював докази причетності Офісу президента України до зриву операції із затримання "вагнерівців"

   

  Попередній матеріал
  У Києві п'яний чоловік побив бригаду медиків швидкої – у фельдшерки зламана нога
  Наступний матеріал
  Стало відомо, коли новий штам коронавірусу почав активно поширюватися Британією
  Loading...