Фелісьєн Кабуга
Фелісьєн Кабуга Вікіпедія

Вбивство 1/5 населення країни: у Франції арештували організатора геноциду в Руанді

  Читайте по-русски
  Кабугу був одним з найрозшукуваніших злочинців на планеті

  Головного підозрюваного в організації геноциду в Руанді – заарештували у Франції. Фелісьєна Кабугу звинуватили у фінансуванні вбивства близько 1 млн людей 26 років тому. 84-річний руандієць проживав за фальшивими документами у квартирі поблизу Парижа, передає "5 канал".

  Його затримали жандарми, які діяли разом із правоохоронними органами кількох країн, серед яких США, Руанда, Бельгія та Велика Британія.

  1997 року Кабугу звинуватили у сімох злочинах, серед яких здійснення геноциду та підбурення до участі в ньому. Двоє інших підозрюваних в організації масових вбивств – досі в розшуку. Згідно з обвинуваченнями трибуналу ООН, бізнесмен Кабуга 1994 року профінансував озброєні загони радикальних представників народності хуту – для геноциду тутсі.

  Зокрема, він закуповував партії сільськогосподарських інструментів, які потім використовувалися як знаряддя вбивства людей. Також він використовував радіостанцію, якою володів, для розпалювання етнічної ненависті між представниками народностей.

  Геноцид у Руанді тривав впродовж 100 днів – за цей час загинуло від 800 тис. до 1 млн людей. Або близько 1/5 усього населення країни.

  Нагадаємо, сьогодні Україна вшановує пам'ять жертв політичних репресій.

  Попередній матеріал
  Володимир Зеленський вшанував жертв політичних репресій
  Наступний матеріал
  В Ізраїлі знайшли мертвим колишнього посла КНР в Україні
  Loading...