Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

"Слугам" розіслали темники по медреформі – ЗМІ оприлюднили документ

  Читайте по-русски
  У "підказках" для "слуг" йдеться, що нинішня медична реформа має "як плюси, так і мінуси"

  Народні депутати зі "Слуги народу" отримали тези щодо того, як коментувати ситуацію навколо медичної реформи. Відповідний документ "Радіо Свобода" передали джерела в партії.

  Одна з тез звучить так: "Ми не відмовляємось від медичної реформи. Тому що українська медицина в її нинішньому стані дійсно потребує змін. Але наше завдання, щоб унаслідок реформи українська система охорони здоров’я стала сучасною та ефективною. Щоб вона задовольняла потреби як пацієнтів, так і медиків. І щоб вона могла відповідати таким викликам сучасності як пандемія коронавірусу".

  В іншій тезі йдеться, що "основна мета реформи – доступ до кваліфікованої і безвідмовної медичної допомоги для всіх українців через правильний і зрозумілий маршрут пацієнта від сімейного лікаря до спеціалізованого рівня".

  У документі йдеться, що нинішня медична реформа має "як плюси, так і мінуси".

  У тезах автори "підказчика" для "слуг" пишуть: "І наше завдання – зберегти всі позитивні моменти та терміново виправити помилки. Сьогодні ми працюємо над тим, щоб невідкладно змінити ситуацію, щоб держава не втратила медиків і не відбулося масового закриття лікарень. Але нам потрібно комплексне державне рішення, нам потрібні нові підходи до системи охорони здоров’я. Ми не можемо допустити загибелі медичної галузі, яка означатиме втрату людських життів. До реформи треба терміново вносити корективи. У реформі треба терміново виправляти помилки".

  Повністю з документом можна ознайомитися за активним посиланням.

  Як повідомляв 5.UA, із 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану або вузькоспеціалізовану медичну допомогу, повинні працювати за принципом "гроші за пацієнтом". Водночас Міністерство охорони здоров’я підготувало постанову, якою планує повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров’я. При цьому очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що уряд не збирається згортати медичну реформу.

  Попередній матеріал
  В Україні можуть впровадити "паспорти здоров'я" – що це таке
  Наступний матеріал
  Кабмін виділив 45 млн грн на ліквідацію наслідків пожеж на Житомирщині
  Loading...

  Не згортати, а суттєво змінити: у МОЗ розповіли, що планують робити з медреформою

  МОЗ підготувало "вбивчу" для медреформи постанову, а керівником НСЗУ хоче поставити "свою людину" – нардеп

  Другий етап медреформи: брифінг за участі Степанова, Радуцького та Ляшка

  "По суті, це скасування 2-го етапу медреформи": ЗМІ довідалися, як влада планує "поліпшити" вже готову схему

  "Стан медичної галузі в регіонах": брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

  65% медиків незадовільно оцінили роботу Зеленського і його уряду з підготовки до епідемії – дослідження