Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"Сліпе голосування": українці досі не мають повної інформації про кандидатів – Айвазовська

Читайте по-русски
Останні зміни до виборчої системи прийняли з порушенням міжнародних стандартів, зазначила експертка

Виборчу систему не можна змінювати протягом останнього року до виборів, щоб у громадян був час зрозуміти, як заповнювати бюлетені. Про це в ефірі регіонального ток-шоу "Країна" на "5 каналі" сказала координаторка ГМ "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Просвіту потрібно починати за рік до виборів. За моїми прогнозами, переважна більшість виборців поставлять галочку за партію і не будуть голосувати за кандидата. Це і є сліпе голосування. Який ефект такого голосування? Це закриті списки – партія сформувала перелік кандидатів так, як вона їх бачить, як вона хоче", – сказала Айвазовська.

За її словами, причиною такої ситуації є те, що у Верховній Раді внесли відповідні зміни до Виборчого кодексу.

"Систему ускладнили, створили монополію для партії по висуванню. Змінили виборчу систему з порушенням міжнародних стандартів. Мова йде про те, що за рік до виборів не можна чіпати виборчу систему", – сказала експертка.

"І порушили Копенгагенський документ, тому що необхідна змагальність між списками партій і інших організацій. Тобто мало би бути самовисування. Ця монополія призвела до того, що партії забезпечили свій приватний інтерес, але не подумали про людей", – вважає вона.

Айвазовська також зазначила, що проблема полягає не лише в тому, як пояснити людям правила заповнення бюлетенів.

"Заповнення бюлетенів – це є останній крок, коли громадяни розібралися, переглянули весь перелік кандидатів, вивчили інформацію щодо них, мали джерела, з яких цю інформацію можна черпати", – вважає експертка.

"Що ми маємо станом на зараз? Навіть на сайті ЦВК вказані відомості, де є примітка щодо списків кандидатів – що відомості неповні, тому що не всі ТВК їх подають. Тому що Херсонська, Миколаївська обласні ТВК не подавали списків кандидатів від усіх політичних партій. Де виборець може знайти в одному джерелі на одному сайті доступ до цієї інформації? Це і є сліпе голосування", – підсумувала Айвазовська.

Нагадаємо, в "ОПОРІ" з'ясували, що "лист СБУ" до "ЄС" – це втручання Росії в українські вибори.

Попередній матеріал
Метрополітен під заставою: банк позивається до міської влади Харкова з вимогами повернути 270 млн гривень
Наступний матеріал
Жуков замість Небесної Сотні: Одеським вулицям можуть повернути радянські назви
Loading...