Метро, Харків
Метро, Харків http://tov-tob.livejournal.com/

Метрополітен під заставою: банк позивається до міської влади Харкова з вимогами повернути 270 млн гривень

Читайте по-русски
9 років тому банк, який давав гроші місту, перебував у структурі російського держбанку

Реконструкція парку під заставу комунального майна. У Харкові банк позивається до міського парку та метрополітену з вимогами повернути 270 мільйонів гривень кредиту, що його брали в 2011 році на реконструкцію парку Горького. У Міськраді розраховували, що погасять борг за чотири роки рахунком прибутків парку. Але місце відпочинку дотепер неприбуткове, і кредит гасять із бюджету міста. Цього року фінансових зобов’язань не виконали і під загрозою заставне майно: зокрема частина будівлі міськради, власність метрополітену і дитячі садочки. Більше знають журналісти "5 каналу". 

У Господарському суді Харкова – перше засідання у справі "Банку проти міськради". Позивається "Промінвестбанк". Позичальник намагається повернути свої гроші, які дав під гарантії харківської мерії ще 9 років тому. На той час "Промінвест" був у материнській структурі російського державного "Внешэкономбанка".

"Парк Горького не виконав зобов'язання щодо повернення кредитних коштів. І ми вимагаємо таким чином захистити свої права як кредитора та стягнути цю суму, суму заборгованості", – каже представник банку-позичальника Сергій Денисенко.

Найвище в Україні колесо огляду, бронзові скульптури і зони відпочинку - усе у парку Горького. На це мерія позичила в банку понад півмільярда гривень. У 2015-му мер міста Геннадій Кернес назвав це найвдалішим рішенням і найбільшим іміджевим проєктом.

"Я вважаю, було правильним рішенням залучення фінансових ресурсів. Ми вчасно все зробили і раціонально використали гроші", – казав міський голова Харкова Геннадій Кернес.

Погасити кредит мерія обіцяла за чотири роки. На сьогодні позичальнику повернули трохи менше половини. Віддати потрібно ще 270 мільйонів. Заставою стало комунальне майно міста.

"Там заставне майно не тільки харківського метрополітену. Там частина приміщення міськвиконкому, палац спорту та декілька дитячих садочків", – каже співзасновник Харківського антикорупційного центру Євген Лісічкін.

Доходи після реконструкції мали б іти на погашення кредиту. Однак, за офіційними даними, комунальний парк – до 2018-го був неприбутковим. Минулого року комунальне підприємство вийшло у незначний прибуток – 4 мільйони гривень за рік. 

Місцеві ж мешканці парком пишаються. Називають його найкращим в Україні і мініатюрою Діснейленду.

Тепер невиплачений вчасно кредит на відбудову харківського Диснейленду може коштувати місту заставного майна. Утім, такі перспективи поціновувачів паркової краси не дуже турбують.

А от представники метрополітену, які є другим відповідачем у суді й поручителем за кредитом, запевняють – харків’яни не втратять майна стратегічного об’єкта.

"Неправильна інформація, наше майно не заставне", – каже представниця Харківського метрополітену Світлана Колесан. І переконує, що харків'яни не залишаться без метро.

Прес-служба парку на запити журналістів "5 каналу" відповіді не дала. На судове засідання представники комунального підприємства також не з'явилися. Свої заперечення вони надіслали представнику банку, який ще має з ними ознайомитися. Тому наступне засідання перенесли до листопада.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
Заборонена книга: під Печерським судом активісти при свічках читали роботу Вахтанга Кіпіані про Стуса
Наступний матеріал
"Сліпе голосування": українці досі не мають повної інформації про кандидатів – Айвазовська
Loading...

Родинам загиблих на Харківщині курсантів виплатили компенсації – Міноборони

Переповнені лікарні й закриті розважальні заклади – як живе Харків у "червоній" зоні – сюжет

Хворі на COVID-19 лежать у коридорі без світла – шокуюче відео з лікарні на Харківщині

"ЄС" виграла в Апеляційному суді справу щодо реєстрації кандидатів на виборах до Кременчуцької міськради

Катастрофа Ан-26 під Харковом: курсант, який вижив під час авіатрощі, розповів про свій стан

Харків віднесли до "червоної" зони карантину – очільник ОДА (оновлено)