За останню добу в Харкові зафіксували 595 нових випадків захворювання на коронавірус COVID-19. Лікарні там переповнені, розважальні заклади – закриті. Місто є рекордсменом за кількістю хворих на коронавірус. Про те, як у місті-мільйоннику борються з поширенням недуги і як планують забезпечувати лікування для тих, хто не вберігся – розповідають журналісти "5 каналу.
Під поліклінікою Костянтин Дьомін чекає на маму. Каже – в неї одностороння пневмонія. Сюди направили, аби з’ясувати, чи хвора вона на коронавірус.
Хворих із температурою тут приймають через окремий вхід. Обов’язково у масках. У чергу люди стають ще до відкриття закладу.
"Ми прийшли з температурою на прийом до лікаря. Але стояли дуже довго. А тут людей на коронавірус тьма, люди з 5-ї ранку займають. І всі на холоді стоять", – каже Костянтин Дьомін.
Ця поліклініка обслуговує понад 140 тисяч людей. Від початку пандемії тут на COVID перехворіла третина медиків. Із підозрою щодня приймають по сотні пацієнтів. Навантаження на лікарів збільшилося в рази.
"Упродовж року, коли не було епідемії, десь зверталося 500-600 пацієнтів, в яких підтверджувалась пневмонія, то за вересень – 1200 пневмоній, які підтверджені. Це багато і дуже багато. Якщо хоч один пацієнт побував або його близькі родичі побували в істинному коронавірусі, а багато хто з нас пройшов, то я впевнена, що вони не тільки маску, а й каску одягали б", – каже головна лікарка поліклініки №6 Ольга Дяків.
Вільних місць у Харківських лікарнях майже не залишилося. Хворих почали доставляти в інші міста області. Додаткові 600 ліжок планують розгорнути у двох залізничних лікарнях.
"Якщо ви просто подивитеся, скільки карет медичної допомоги прибуває щогодини до 22-ї інфекційної, то ви побачите, що це величезна кількість. Ми в тій самій динаміці залишаємось. Єдине, що змінюється – кількість тяжкохворих. Якщо раніше ми констатували 500-600, і це було 70% людей, які переносять хворобу в легкій формі, то зараз відсоток тяжкохворих – їх більше, значно більше", – розповів голова Харківської ОДА Олексій Кучер.
Тим часом у "червону" зону карантину місто потрапило лише від сьогодні. У цю залу Харківського оперного театру глядачі найближчим часом не потраплять. Тут через карантин уже вп’яте перенесли прем’єри. Обмеження даються важко емоційно та б’ють по фінансах, розповідає директор закладу.
"Головне для артиста – це глядач. Коли репетиція заради репетиції – це дуже важко для артиста, вони не мають тих емоцій, того бажання працювати, віддаватися. Частину коштів ми повинні заробляти самі. На комунальні послуги, на утримання будівлі", – повідомив генеральний директор Харківського національного академічного театру опери та балету Олег Оріщенко.
Носити маску в міському транспорті харків’яни мали від початку карантину. Та тепер дотримання цього – перевірятимуть. Як і кількість пасажирів. Від таких заходів водії не в захваті.
Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"