Апеляційний суд
Апеляційний суд 5 канал

"ЄС" виграла в Апеляційному суді справу щодо реєстрації кандидатів на виборах до Кременчуцької міськради

Читайте по-русски
Представники "Європейської солідарності" пояснили під час розгляду: списки формували відповідно до законодавства

Апеляційний суд Харкова дозволив кандидатам від "Європейської солідарності" брати участь у виборах до Кременчуцької міської ради.

Раніше територіальна виборча комісія Кременчука зняла партію з виборчих перегонів за начебто внесення у список кандидатів, які не мали наміру балотуватися.

Під час розгляду справи представники партії "Європейської солідарності" пояснили – списки формували відповідно до законодавства, з урахуванням усіх гендерних квот. Насильно туди нікого не вносили. Але будь-який кандидат має право зняти свою кандидатуру без наслідків для всієї партії.

"До списків навмисно були внесені люди, які заздалегідь відмовились балотуватись. Тобто виходить так, що сформована певна кількість осіб, менша, ніж затверджена законодавством. Тобто заздалегідь політична партія висуває менше кандидатів і таким чином обмежує право виборця", – заявляє Каріна Єнокян, позивачка у справі.

"Представники "Слуги народу" намагаються довести, що в разі, якщо особа відмовилася балотуватися, це може тягнути за собою наслідком нерєстрації всіх кандидатів, всього списку, у зв’язку з тим, що порушується гендерна квота, але це не відповідає дійсності. Примусити балотуватися ми нікого не можемо. Кожна особа може відмовитися у подальшому від балотування. Після реєстрації кандидатів є такий порядок скасування реєстрації певного кандидата. Це не тягне за собою відмову в реєстрації решти кандидатів", – говорить Сергій Найда, представник полтавської територіальної організації "Політична партія "Європейська солідарність".

Нагадаємо, 29 вересня Кременчуцька ТВК всупереч закону не зареєструвала виборчий список кандидатів від "ЄС". І попри скасування Окружним адміністративним судом Полтави її рішення провела жеребкування партій без участі "Європейської солідарності". Згодом рішення суду почали оскаржувати представники партії "Слуги народу".

Попередній матеріал
В Україні оновили розподіл карантинних зон: у "червоній" одразу 8 обласних центрів
Наступний матеріал
Вбивство Гандзюк: Мангера та Левіна залишили під вартою і подовжили арешт (оновлено)
Loading...

Опитування Зеленського: у мережі з'явився, імовірно, повний список запитань

Уже понад 16 мільйонів американців проголосували на дострокових виборах президента США

Передвиборчі мітинги у США: Байден випереджає суперника, а Трамп танцює та обіцяє всіх розцілувати

У США на дострокових виборах президента вже проголосували понад 13 млн людей

Про Нормандський саміт та стосунки України з Польщею – Дмитро Кулеба у ток-шоу "Велика політика"

Підготовка до місцевих виборів: МВС розпочало командно-штабні навчання