economics.unian.ua

Скандал "Гройсман vs Данилюк": чи звільнять міністра фінансів – аналіз від політолога

Про причини та наслідки конфлікту між прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом та міністром фінансів Олександром Данилюком розповіла політолог Світлана Кушнір у програмі "Інформаційний день" на "5 каналі"

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман просить Верховну Раду завтра, 7 червня, проголосувати за відставку міністра фінансів України Олександра Данилюка. Про це очільник уряду повідомив у Facebook.

Підписав подання до Верховної Ради на звільнення з посади міністра фінансів Олександра Данилюка. Після спровокованого ним конфлікту на засіданні уряду він дозволив собі дії, які, на мій погляд, несумісні з подальшим перебуванням на посаді члена Кабінету Міністрів.

Політичний експерт Світлана Кушнір спробувала пояснити в ефірі "5 каналу", що передувало такій заяві прем'єра та як цей конфлікт може вплинути на політичну ситуацію в Україні.

Причини конфлікту

Державна фіскальна служба підпорядковувалася Міністерству фінансів України. Останні 2 роки ДФС очолював виконувач обов'язків Мирослав Продан, хоча за законодавством мав бути на цій посаді лише 3 місяці. На думку експерта, призначити голову ДФС мав саме Олександр Данилюк, чого не зробив, бо хотів бачити на цій посаді "свою людину".

Мирослав Продан, зазначила політолог, був людиною Гройсмана. "А чому державні службовці вищої категорії хочуть своїх або не своїх. Питання ж завжди в якості виконаних обов’язків і в ділових якостях людини", – зауважила експерт.

Політолог також заявила, що звільнення Данилюка, поставить на його місце нового виконувача обов'язків. Власне, майже весь уряд країни складається з тимчасових міністрів та посадовців.

Можливі наслідки

Світлана Кушнір пояснила, чому це питання є надважливим: "Особи в.о. за посадою обмежені в прийнятті кадрових рішень і деяких питаннях стратегічного характеру. Це однозначно не добре для нас. Це підриває довіру міжнародних інституцій до нас, з якими ми маємо і вести перемовини, і втілювати завдання до асоціації з ЄС".

Зауважимо, що Олександр Данилюк написав листа до країн "Великої сімки" з висвітленням цього конфлікту. Політолог наголосила: "Це однозначно характеризує його не як спокійного і врівноваженого фінансиста, яким має бути міністр, особливо коли держава перебуває в стані ворожої агресії, а людину емоційну та імпульсивну. Це однозначно внутрішнє питання і виносити його на міжнародну арену, в цю площину, не можна було".

На думку Світлани Кушнір, Верховна Рада таки проголосує за відставку Данилюка, а той, своєю чергою, звернеться до суду.

Нагадаємо, Володимир Гройсман підписав подання до ВР на звільнення з посади міністра фінансів Олександра Данилюка.

Повну версію інтерв'ю можна переглянути у відео:

Попередній матеріал
Нова інформація щодо пожежі в зоні ЧАЕС – коментар ДСНС
Наступний матеріал
Британія вимагає від РФ звільнити Сенцова та ще трьох українців, які голодують
Loading...

Головне із засідання Кабміну: візит радикалів та запровадження освітнього омбудсмена

Гройсман підписав подання на звільнення Данилюка з посади міністра фінансів

Чи справді Гройсман піде у відставку: думка політолога

Нова сітка доріг в Україні має бути побудована до 2022 року – Гройсман

"До нас цього ніхто не робив": Гройсман розповів, як зміниться економічна модель України

"Час можливостей": ексклюзивне інтерв'ю з Володимиром Гройсманом – відео