politeka.net

Усе про конфлікт Гройсмана з Данилюком: з чого почалося та як налаштовані депутати

Проект постанови про звільнення міністра фінансів уже зареєстрований у Верховній Раді. Водночас, думки депутатів стосовно документа розділилися

Подання до Верховної Ради на звільнення з посади міністра фінансів Олександра Данилюка направив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Про це він повідомив у Facebook. І наголосив: питання зміни чільника Міністерства фінансів необхідно розв'язати невідкладно.

"Після спровокованого ним конфлікту на засіданні уряду він дозволив собі дії, які, на мій погляд, несумісні з подальшим перебуванням на посаді члена Кабінету Міністрів. Поширення викривленої інформації серед наших міжнародних партнерів напередодні важливих для України перемов із ЄС могло поставити під загрозу їхні результати. На жаль, Олександр Данилюк не вніс коректив у вибрану ним лінію поведінки і після обговорення цієї ситуації з членами урядової команди. Тому я не бачу можливості для нього і далі залишатися в її складі та прошу народних депутатів підтримати моє подання", – написав керівник Кабміну.

.

Є реакція і міністра фінансів Олександра Данилюка на подання щодо його звільнення. Чільник Мінфіну наголосив – на нього чинили тиск тривалий період. І тепер вимагає виступу з трибуни Верховної Ради.

"Протягом року на мене чинять колосальний тиск. Від мене вимагають підтримати програму "Субвенції на соціально-економічний розвиток регіонів". У перекладі на людську мову це – роздача грошей на проекти депутатів-мажоритарників. Це – політична корупція, в народі – "гречка". Сьогодні кульмінаційний момент. Мене поставлено перед вибором – піти або стати співучасником. Я країною не торгую", – зазначив Данилюк.

Конфлікт між прем'єром та міністром у публічній площині загострився на засіданні уряду 23-го травня. Тоді міністр фінансів Олександр Данилюк звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з претензією щодо непризначення своїм заступником Яни Бугримової упродовж двох років. Данилюк був обурений, що цього питання знову немає на порядку денному засідання уряду. Чільник Кабміну реакцію міністра назвав "дивною і непередбачуваною". За словами прем'єра, для емоційної реакції не було жодних підстав.

Згодом Данилюк звернувся до послів "Великої сімки" з листом, щоб "уникнути двозначності та маніпуляцій" у його конфлікті з прем'єр-міністром. І в цьому самому листі Данилюк звинувачує Президента та прем'єра в тиску та непрозорості щодо призначення заступника міністра фінансів.

Проект постанови про звільнення міністра вже зареєстрований у Верховній Раді. Про це йдеться на офіційному сайті парламенту. Водночас, думки депутатів стосовно документа наразі розділилися. Частина стверджує, що голосуватиме за звільнення посадовця. Інші народні обранці ще хочуть розібратися в питанні, тож поки закликають обидві сторони конфлікту працювати, а не ділити важелі впливу.

"За себе особисто можу сказати, що я підтримую. Тому що, це ж, вибачте на слові, якою ж падлюкою треба бути, щоби приїхати і на міжнародній арені гадити на свою власну державу", – заявив нардеп від "Народного фронту" Ігор Лапін.

Депутат від БПП Іван Вінник упевнений: "Жодних якихось дієвих кроків у частині забезпечення української армії належним фінансуванням ми не бачимо. Тому ми критично впродовж року, може навіть і більше, оцінюємо діяльність Данилюка на посаді міністра фінансів. Моя позиція – голосуватиму "за".

А от Тетяна Острікова від "Самопомочі" з висновками не поспішає: "Ми будемо уважно дивитися, що написано в поданні. З яких причин і підстав воно внесене. Загальне зауваження до обох учасників цього конфлікту – не треба ділити впливи, сфери і повноваження, контролі, а треба працювати".

Попередній матеріал
Дебют у небі: курсанти ХУПС ім. Кожедуба вперше сіли за штурвал літака
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео
Loading...