Данилюк: Людей у ДФС треба змінювати

В Україні вже чотири роки після революції все ще є досить серйозний вплив певних інтересів як на бізнес, так і на державні структури

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Час. Підсумки дня" міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Щодо реформування ДФС Данилюк висловився так: "Вже декілька років про це говорять, вже багато чого зроблено насправді. Я вважаю, що революційною була зміна щодо відшкодування ПДВ. Це те, що ми зробили рік тому, і номер один антикорупційний крок взагалі зараз у системі влади. І таких треба більше. Але питання не в тому, як розв'язати конкретні проблеми. Треба взагалі міняти людей у ДФС. Бо ми можемо міняти процеси і організаційну структуру, але поки не зміниться ментальність самої структури, поки вони не перестануть думати, що йдуть витискати гроші з бізнесу, а почнуть створювати умови, щоб бізнес міг сплачувати податки, і розумітимуть, як це робити, і робитимуть це ефективно... А заважає не тільки в ДФС, що в нас уже чотири роки після революції все ще є досить серйозний вплив певних інтересів як на бізнес, так і на державні структури. І тому за багатьма з ключових людей хтось стоїть. І тому цей політичний плив робить зміни надзвичайно складними".

Данилюк також розповів про модернізацію митниць: "Справді, були проблеми з реалізацією цих проектів, було незадоволення європейських партнерів… (На момент ефіру Данилюк не володів уповні інформацією, тому не коментував заяви у ЗМІ – ред.) Але є системне вирішення. Чому взагалі ДФС будує ці митниці? Я вважаю, що це має бути відповідальністю, і вони залюбки цим займуться, місцеві органи влади, на території яких розміщені ці митниці. Вони ж зацікавлені, щоб там були комфортні умови для людей, які перетинають кордон. Для митниці, вони там турбуються про себе, а це питання також і сервісу. І хто більш зацікавлений, як не представники місцевої влади. Оце треба зробити, і така модель працює у Польщі. І тоді вони будують за певними стандартами…".

Що ще сказав міністр фінансів, дивіться у відео:

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": режисер та худрук театру "Золоті ворота" Стас Жирков у ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
У Мінфіні розповіли, від чого залежать терміни надання Україні чергового траншу від МВФ

Міністр фінансів Данилюк позивається до ДФС: що відомо

Кому з українців готуватися до здорожчання газу: інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком – "Час. Підсумки дня"

У поліції розповіли, як міністр Данилюк опинився в списку боржників

В Україні нарахували чверть мільйона нелегальних авто на єврономерах – ДФС

Бюджетні "трирічки": Україна переходить на нову систему бюджетного планування

У ДФС порахували кількість мільйонерів у Києві за 2017 рік