Кабмін
Кабмін 5 канал

Бюджетні "трирічки": Україна переходить на нову систему бюджетного планування

Для запровадження новацій на постійній основі необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу

У середу, 31 січня, Кабінет Міністрів України схвалив законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу. Він передбачає впровадження середньострокового бюджетного планування – на три роки. Відповідне рішення ухвалили на сьогоднішньому засіданні уряду, передає УНІАН.

Представив проект документа міністр фінансів України Олександр Данилюк. Він зазначив, що Держбюджет-2018 уже розроблено на базі бюджетної резолюції на три роки, яку ухвалили 2017 року.

"2017 рік був пілотним роком, аби потім впровадити цей механізм на постійній основі. Минулого року ми затвердили трирічну бюджетну декларацію. Це дало можливість визначити пріоритети для уряду та їхнє фінансове підкріплення", – зазначив очільник Мінфіну.

Він уточнив: "Для того щоб ввести це на постійній основі, необхідно законодавчо внести зміни до Бюджетного кодексу".

За словами Данилюка, серед новацій законопроекту – впровадження бюджетної декларації, оновлення бюджетного календаря, узгодження бюджетного планування.

Крім того, документ передбачає, що Мінекономрозвитку до 1 березня має подавати до Мінфіну макропрогнози, але при цьому матиме можливість актуалізувати прогнози в разі потреби.

Зауважимо, що торік влітку Кабмін уперше за історію бюджетування в незалежній Україні затвердив середньострокову бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки. У документі закладені показники зростання економіки становлять 3%, 4% і 5% на наступні три роки.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Романтична та захищена": Банк Британії показав нову 10-фунтову купюру – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Військовий розікрав техніку Центру десантно-штурмових військ ЗСУ на 800 тис. грн
Наступний матеріал
Монетизація субсидій: Мінфін готовий повертати гроші підприємствам ЖКГ
Loading...