ditvora.com.ua

Монетизація субсидій: Мінфін готовий повертати гроші підприємствам ЖКГ

  Міністерство фінансів розв'язало проблеми з відшкодуванням підприємствам ЖКГ пільг та субсидій, наданих населенню на оплату комунальних послуг відповідно до нового механізму монетизації субсидій, що діє від 1 січня 2018 року

  "Постанова КМУ від 8 листопада 2017 №951 про запровадження в Україні монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг з 2018 року є першим етапом реформування системи розрахунків за субсидіями, що передбачає перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" коштами за субсидіями між державою та виконавцями послуг", – йдеться у прес-релізі Мінфіну, повідомляє "Укрінформ".

  З метою здійснення вчасних розрахунків з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельними кооперативами (ОСББ/ЖБК) Мінфін 30 січня надав роз'яснення Казначейству стосовно перерахування субвенції з надання пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг.

  Крім того, Мінфін підготував доручення Казначейству на перерахування грошовими коштами частини субвенції на оплату житлово-комунальних послуг та інших послуг згідно з нормативами, встановленими Міністерством фінансів.

  Наразі Мінфін розпочав процес підготовки системних змін до постанови КМУ від 4 березня 2002 №256, де буде запропоновано перехід до другого етапу реформування системи надання пільг і субсидій та запровадження "монетизації" пільг та субсидій на рівні домогосподарств. Тобто буде запропоновано механізм прямого перерахування субвенції в частині оплати квартирної плати та інших послуг безпосередньо на рахунки людей-отримувачів пільг та субсидій, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.

  Розрахунки з ОСББ/ЖБК, до внесення змін до вищезгаданої постанови, здійснюватимуть через рахунки, відкриті в установах банків, а з бюджетними установами – через спеціальні реєстраційні рахунки, відкритті в органах Казначейства.

  Попередній матеріал
  Бюджетні "трирічки": Україна переходить на нову систему бюджетного планування
  Наступний матеріал
  "Міцно вчепилися у цей шматок землі": сили АТО зайняли Новоолександрівку
  Loading...

  Новий механізм виплати субсидій від Мінфіну заблокував всі розрахунки – Мінрегіонбуд

  "Коли вдома до +10 С": чому "теплова інспекція" в Києві виявила холодні батареї

  Прогрес українського ВПК: від модернізації радянської техніки до новітніх ракет

  Італія виділить українцям гуманітарну допомогу на два мільйони євро

  Військовий розікрав техніку Центру десантно-штурмових військ ЗСУ на 800 тис. грн

  НАБУ розкрило подробиці справи АМПУ на 250 млн грн