Уряд затвердив допрацьований проект Бюджету
Уряд затвердив допрацьований проект Бюджету Урядовий портал

Кабмін затвердив допрацьований проект Бюджету-2018: які пріоритети

Міністри одноголосно підтримали і спрямували проект бюджету до Ради. Очікується, що вже наступного пленарного тижня він буде ухвалений у другому читанні

Проект Державного бюджету на 2018 рік Кабінет Міністрів затвердив до другого читання у парламенті. Документ ухвалили одноголосно на засіданні уряду. Він надійде до Верховної Ради до кінця наступного тижня, анонсував Прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Більше знає кореспондентка "5 каналу" Наталія Жижко.

Що стосується основних показників, закладених у документ – про них говорили вже не вперше. Вони дещо міняються, але незначно. Засідання уряду у п'ятницю, 1 грудня, було цілком присвячене швидкому обговоренню проекту бюджету і направленню його до парламенту. Гройсман вкотре нагадав, що цього року Кабмін вклався у передбачені законом терміни і вчасно передав документ до Ради.

До цифр: зростання економіки передбачено на рівні 3% ВВП, інфляція – на рівні 9%. Серед пріоритетів – видатки на безпеку та оборону. "Один із головних пріоритетів – обороноздатність нашої країни. Загальний бюджет залишається 5% ВВП і дорівнює 165,3 млрд грн. З яких ми передбачаємо кошти і на утримання війська, і на модернізацію озброєння. В тому числі і 16,5 млрд грн, які вперше будуть спрямовані на модернізацію, оновлення і нове озброєння для українського війська. Наша ідеологія полягає в тому, що український вояк має бути забезпеченим і дуже добре оснащеним", – заявив прем'єр.

Серед інших пріоритетів – освіта (219 млрд грн), охорона здоров'я (понад 115 млрд грн), реконструкція і будівництво доріг (44 млрд грн). Міністри одноголосно підтримали і спрямували проект бюджету до парламенту. Очікується, що вже наступного пленарного тижня він буде ухвалений у другому читанні.

"Я вірю, що 2018 рік буде роком серйозного економічного зростання. Ми пропонуємо, щоб проект бюджету на 2018 рік був розглянутий 7 грудня. Це абсолютно прийнятна дата, коли все підготовлено для розгляду та ухвалення – і законів, і самого бюджету. За наступних після цього три тижні, до завершення календарного року, міністерства напрацюють всю нормативно-правову базу, щоб системно увійти у 2018 рік", – підсумував Гройсман.

Дивіться також фотогалерею:

"Почекун" у Верховній Раді чекає відвідування і роботи нардепів

"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
"Почекун" у Раді
/
"Почекун" у Раді
/

Попередній матеріал
Україна опинилася в оточенні країн, які постійно висувають до неї претензії – Кравчук
Наступний матеріал
77% населення не може назвати жодної успішної реформи – експерт
Loading...

Офіційне відкриття засідання Генасамблеї ПАЧЕС, вітальне слово Парубія – відео

Гройсман має намір збільшити кількість жінок у Раді

Масштабний ремонт доріг та стратегія розвитку МВС: ключові питання на засіданні Кабміну

Дивіться наживо на 5.UA засідання ВР та Кабміну

ВР ухвалила в першому читанні проект Держбюджету-2018

Пленарне засідання ВР, де мають розглянути Держбюджет-2018 – трансляцію завершено