5 канал

У Кабміні обговорили основні показники проекту Держбюджету-2018: про що йшлося

Йшлося про скорочення дефіциту бюджету, про закладені в документ реформи – освітню, медичну та пенсійну, про значну частину соціальних видатків та про інвестиції

Уряд сподівається, що бюджет на наступний рік парламент ухвалить уже у грудні. Адже, кажуть, вчасно підготували та подали кошторис до Верховної Ради. Основні показники законопроекту оприлюднили сьогодні на брифінгу. Більше знає кореспондент "5 каналу" Наталія Жижко.

Сьогодні заступники міністра фінансів, міністра економічного розвитку та міністра аграрної політики на брифінгу розшифровували основні параметри державного бюджету на наступний рік. Говорили скоріше не про цифри, а про тенденції. Зокрема, йшлося про скорочення дефіциту бюджету, про закладені в документ реформи – освітню, медичну та пенсійну, про значну частину соціальних видатків та про інвестиції. Заступник міністра економічного розвитку звернув особливу увагу на збільшення видатків на будівництво доріг та Фонд енергоефективності.

Йшлося також про суттєві дотації представникам аграрного сектора. Зокрема – для аграріїв, які купуватимуть українську сільськогосподарську техніку, суттєва її вартість буде відшкодовуватися.

Згадали і про співпрацю з МВФ. Налаштовані оптимістично, так, заступник міністра фінансів Оксана Маркарова вважає, що черговий транш буде отримано, оскільки однією з вимог Фонду є проведення пенсійної реформи, і в уряді сподіваються, що український парламент її схвалить. Втім, наголосили, що кошти від МВФ не йдуть на фінансування бюджету або його дефіциту – вони спрямовуються в резерви Національного банку. Тому прямого зв'язку з бюджетними параметрами немає.

Ще одне питання важливе питання – курс гривні до американського долара. У бюджеті прописаний курс на рівні 30,1 грн/дол. Втім, знову ж, в уряді наголосили – це консервативний прогноз, і вважають, що гривня може бути і міцнішою наступного року.

У п'ятницю головний кошторис держави планують представити депутатам, далі робота перейде у комітети. В уряді сподіваються, що в грудні бюджет на 2018 рік буде ухвалений.

Нагадаємо, сьогодні ж на сайті Верховної Ради оприлюднили проект держбюджету-2018.

Дивіться також фотогалерею:

Пам'ятник жертвам популізму: під ВР прихильники медреформи провели моторошний флешмоб – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Одеські активісти – консулу РФ: "Йдіть геть, ви окупанти в нашій країні"
Наступний матеріал
На Хмельниччині розбився сільськогосподарський літак
Loading...

На сайті Ради оприлюднили проект держбюджету-2018: чого чекати від кошторису України

Геращенко: Уряд і Верховна Рада відстають від графіку виконання позицій Угоди про асоціацію з ЄС

Затримки не буде: МОЗ і Кабмін домовилися про погашення боргів по зарплаті для лікарів

Кабмін ініціює щорічне підвищення акцизу на сигарети на 20%

Пленарне засідання ВР, на якому продовжать розгляд судової і пенсійної реформ – відео

Порошенко про освітню реформу: "В Україні не забороняється вивчати мови нацменшин"