Народний депутат України Ростислав Павленко під час парламентських слухань на тему "Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення" повідомив, що фракція "Європейська Солідарність" подала правки до цього законопроєкту і наполягає на їх врахуванні. Про таке інформує прес-служба "ЄС".
"Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що "якось воно буде", якось ринок усе вирішить. Є досвід інших країн, коли перед запровадженням ринку землі було закладено дуже конкретні механізми захисту селян, держави, землі й захисту громади", – наголосив Ростислав Павленко.
Він додав, що "ми не маємо права порушити інтереси селянина. Ми не маємо права поставити під загрозу українську землю, її якість і перспективу України, яка пов’язана із землею та її обробленням. Ми не маємо права поставити під загрозу інтереси громади, щоб вона опинилася перед ризиком того, що її бюджет втрачатиме".
Депутат стверджує, що обговорення цього закону є одною з найважливіших дискусій в Україні.
"Бо земля для українців – це завжди більше, ніж товар, більше, ніж те, що можна купити і продати, тому до землі має бути особливе ставлення", – зауважив він.
"Ми всі чуємо про ринок землі, але ми не маємо права допустити базару. Ми не маємо права допустити, коли холдинги чи іноземці за безцінь скуповуватимуть українську землю", – наголосив Ростислав Павленко.
Докладніше дивіться у включенні кореспондента "5 каналу" Ірини Сисак з Верховної Ради:
Депутат зазначив, що ринок землі існує майже в усіх країнах, але там це найбільш ретельно регульоване питання, де враховують інтереси селян, фермерів, людей, які працюють на землі, інтереси держави та громади.
За його словами, важливим є визначення мінімальної ціни землі, створення Земельного банку для підтримки фермерів, встановлення високого реєстраційного збору для забезпечення інтересів громади.
Крім того, обов’язково має бути передбачений захист української землі з точки зору збереження її якості.
"На жаль, всі ці умови не враховані у законопроєкті, який пропонує ухвалити монобільшість", – застерігає Павленко.
Депутат наголосив на важливості отримати від влади конкретні відповіді на поставлені питання.
Як повідомляв 5.UA, 13 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні земельну реформу, згідно з якою від 1 жовтня 2020 року скасовується мораторій на продаж землі с/г призначення.
Запровадження ринку землі викликало бурхливе обговорення в суспільстві. Особливо гострою є тема можливості заходити на ринок іноземним інвесторам.