play.google.com

"В законі, який намагаються протягти "слуги", немає ключового – права українця купити землю" – Геращенко

  Читайте по-русски
  У "ЄС" вважають, що слід відкласти розгляд питання і сісти разом за круглий стіл для обговорення і розробки кращого законопроєкту

  Законопроєкт про ринок землі, який пропонує президентська фракція "Слуга народу", не відповідає інтересам українського суспільства і в такому вигляді не може бути ухвалений. Про це під час виступу у Верховній Раді заявила співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко.

  Вона наголосила, що фракція "ЄС" категорично проти, аби доленосні для країни закони обговорювалися за скороченою процедурою і приймались поспіхом.

  "В законі, який сьогодні намагаються протягти "слуги", немає ключового – права українця купити землю. Так, він зможе продати свої паї, але купити він їх не зможе. Адже не передбачено прозорий кадастр землі, немає такої позиції, як якість землі, а йде "уравніловка" плодючих земель Черкащини, Полтавщини і більш складних для обробки земель Херсонщини. Також не передбачено захист землі для того, щоб люди, які обробляють землю, могли вкладати землі. Крім того, не передбачено створення земельного банку. Насправді, у запропонованих проєктах законів не почуто простого селянина і фермера", – наголосила політик.

  Геращенко зауважила, що найкращий вихід із ситуації – відкласти розгляд питання, сісти разом за круглий стіл для обговорення і розробки кращого законопроєкту.

  "Цей законопроєкт має захистити селянина, запровадити в Україні прозорий кадастр землі, має заборонити віддавати в одні руки 200 тисяч гектарів землі, адже це призведе до офіційного створення латифундистів в Україні, а не стане допомогою фермерам", – додала вона.

  За словами Геращенко, фракція "ЄС" пропонує зняти це питання з розгляду задля проведення серйозної політичної і суспільної дискусії.

  Нагадаємо, заступник міністра розвитку економіки і сільського господарства Тарас Висоцький заявив, що проводити референдум про зняття мораторію на продаж землі в Україні немає сенсу, адже він де-факто вже підтриманий виборцями президента Зеленського та його попередника Петра Порошенка.

  Попередній матеріал
  Справа "VAB Банку": члену ради НБУ Каленському обрали запобіжний захід (оновлено)
  Наступний матеріал
  В Україну суне антициклон: де пройдуть опади
  Loading...

  Продаж землі в умовах війни: кому вигідний "сирий" закон – Гончаренко пояснює в "Час: Online"

  Заступник міністра Мінекономрозвитку пояснив, чому немає сенсу проводити референдум щодо ринку землі

  Скандал навколо ринку землі: біля Ради мітингували противники і прихильники реформи – як це було

  Референдум в умовах дезінформації є недоцільним – експерт

  У "Слузі народу" анонсували занопроєкт для проведення референдумів

  "Ні розпродажу України": у 13 областях організували акцію проти відкриття ринку землі – сюжет