Артур Герасимов
Артур Герасимов ukr.media

Герасимов: "ЄС" готує фундаментальні поправки до закону про ринок землі, які знімуть закладені в ньому ризики

  Читайте по-русски
  "Європейська солідарність" була, є і буде за цивілізований ринок землі

  Фракція "Європейська солідарність" підтримує запровадження цивілізованого ринку землі в Україні. Але той документ, який був проголосований у першому читанні у середу, не має нічого спільного із законом про ринок землі. Про це в ефірі програми "Право на владу" заявив співголова фракції "Європейська солідарність" Артур Герасимов, інформує пресслужба політсили

  "Європейська солідарність" була, є і буде за цивілізований ринок землі. Але ми завжди читаємо те, що голосується. І те, що голосувалося вчора, законом про ринок землі назвати не можна. Саме тому до другого читання ми будемо дуже ретельно готувати серйозні поправки. Для того, щоб виправити фундаментальні недоліки в цьому законі", – наголосив Герасимов. 

  Він також озвучив, чого саме стосуватимуться поправки: "Перше – це концентрація землі в одних руках. Двісті тисяч гектарів – в одні руки! Наприклад, Яворівський район Львівської області – площа 155 тисяч гектарів. Решетилівський район Полтавської області – 100 тисяч гектарів. Овідіопольський район Одеської області – 80 тисяч гектарів. А ви пропонуєте 200 тисяч гектарів в одні руки. Тобто закон не для українців, а для олігархів".

  "Друге питання. Чому не встановлена мінімальна ціна? Наша вимога, щоб мінімальна ціна була не менше 50-75 тисяч гривень за гектар залежно від типу землі. І третій момент. Ретельна перевірка коштів, за які купується земля. Адже запобіжників, що це куплять росіяни, наразі немає", – сказав Герасимов. 

  Він повідомив, що "Європейська солідарність" озвучувала свої пропозиції ще до першого читання, однак монобільшість їх не врахувала: "На одному з перших засідань профільного комітету було сказано, що перед тим, як буде прийматися цей закон, буде його широке обговорення і пройдуть парламентські слухання. Тепер ці парламентські слухання будуть після ухвалення закону. Треба було спочатку провести ці слухання, і тільки після того виходити на голосування". 

  Як повідомляв 5.UA, 13 листопада Верховна Рада підтримала у першому читанні земельну реформу, згідно з якою з 1 жовтня 2020 року скасовується мораторій на продаж землі с/г призначення. 

  Попередній матеріал
  SpaceX випробувала двигуни пасажирського космічного корабля
  Наступний матеріал
  Справа "VAB Банку": суд відмовився арештувати ексзаступника голови НБУ
  Loading...