"Путін повертається": як український виборець скерував Захід на примирення з Росією – Арестович Читайте по-русски

Володимир Путін, мапа світу Depositphotos
За словами експерта, Франція має "наполеонівські плани" в Європі, а США шукає протидію дружбі Китаю з Іраном

Україну скеровують на примирення з Росією ціною значних поступок з української сторони та ціною повернення Росії у велику політику в Європі. Про це заявив військовий оглядач Олексій Арестович у програмі "Час: Online" на "5 каналі".

Європа

Арестович наголосив, що президент Франції Емануель Макрон нещодавно виголосив свою "мюнхенську промову", де є кілька дуже важливих тезисів:

  • гегемонія Заходу закінчується, а нова життєздатна сила є в Китаї, Бразилії та Росії;
  • Захід має стати одним з глобальних гравців, а після того, як Меркель піде з посади, саме Франція стане віссю Європи і візьме на себе основний арбітраж.

"Тобто це геополітична заява Франції на те, щоб стати державою №1 в Європі і визначати напрям європейської політики. Нині Франція вперше з часів Наполеона заявила про такий великий геополітичний проект. Стержневою віссю такого проекту є взаємодія Франції і Росії. У них завжди були гарні відносини, попри те, що Франція – це країна НАТО. Макрон робить ставку на убезпечення балансу сил в Європі через тісну взаємодію з Росією, з Володимиром Путіним. Тобто Путін повертається, завдяки кон'юнктурі, яка склалася на Заході", – зауважив Арестович.

США

За словами експерта, президенту США Дональду Трампу нині потрібен важіль проти Китаю та Ірану, а особливо проти дружби Китаю з Іраном. На противагу цьому Трамп бачить лише Росію, яка має потужний вплив на ці дві країни. Відповідно, для США повернення Росії в міжнародну політику є дуже важливим геополітичним кроком.

"Якщо в США виграє не Трамп, а хтось інший, це буде для нас "манна небесна". Тому що це наша ціль, на яку ми можемо розраховувати. Я думаю, що Трампа все ж не переоберуть, а прийде Байдон, якого Трамп намагався знищити і який проголосив Україну наріжним каменем політики в Європі", – сказав Арестович.

Україна

Військовий оглядач також зауважив, що Захід стежить за виборцями України. Тобто, якби такої згоди не було з боку українського виборця і з боку Володимира Зеленського, тоді б Захід не зміг провадити політику, яка відбувається зараз.

"Вони сторгувалися нашими полоненими на умовах російського правосуддя. Володимир Зеленський пішов на те, що моряки є не звільненими, а підзвітованими і підсудними за порушення державного кордону РФ в Криму. Тобто ми де-факто це визнали. Якщо Зеленський обіцяє мир, то єдиний шлях такого примирення – виконати ось цю "формулу Штайнмаєра". Я впевнений на 101%, що вона буде, хоч Зеленський і розуміє всі внутрішньополітичні наслідки", – наголосив експерт.

Також читайте: "Формула Штайнмаєра: як Україну перетворюють на Малоросію і прибирають з міжнародної політики – Арестович".

Які є шляхи для України

За словами військового оглядача, Україну нині цікавить позиція Великої Британії, Польщі, країн Балтії і США. Арестович наголосив, що попри підтримку Росії в Європі, є надія на те, що ці країни все ж не дадуть повністю поглинути Україну, адже тоді РФ візьметься за наступні держави.

"Польща, наприклад, нині збільшує чисельність своєї армії удвічі. Тоді коли ми скорочуємо військовий бюджет. Нещодавно прем'єр-міністр України оголосив скорочення бюджету на 8,8%. Я бачу за цим щось більш страшне, бо це означає, що наше військово-політичне керівництво неправильно оцінює стратегічну обстановку. Те, що ми робимо, це вже певним чином є капітуляцією, це називається ¾ поразки. Тому що програш у війні, це не коли взята ворожа столиця, або наша столиця взята ворогами, а програш – це коли йде відмова від спротиву", – сказав Арестович.

Він також заявив, якщо в США все ж не переоберуть Трампа, то Кремель і Макрон трохи збавлять свої політичні апетити, а Європа, яка все-таки більшістю підтримує позицію України, зможе стримати Путіна та його амбіції.

"Окрім цього, Велика Британія вийде з цього запаморочення, пов'язаного з Brexit, оговтається і провадитиме власну політику. Вона завжди стояла на сторожі РФ, аби та особливо нікуди не сіпалася. По-друге, вона пам'ятає отруєння "новачком" і, по-третє, Британія сама хоче відновити свою імперію", – зазначив Арестович.

За його словами, Європа нині прокидається, адже у 1945 році США нав'язали Європі певну формулу життя, час якої минув.

"Європа виходить з-під парасольки США, починає жити власним життям. І там завжди знайдуться наші друзі: це Польща, країни Балтії, Британія і частково Німеччина. Франція й Італія напевно будуть проти нас. Це означає, що там, де є вороги, завжди будуть друзі. Зрештою, може прилетіти "чорний лебідь", тобто Путін помре", – заявив Арестович.

Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв заяву Зеркаль, яка припустила, що лишилося "за кадром" зустрічі Путіна й Макрона.

Також дивіться фотогалерею за темою:

Вата на всі випадки життя: у Красноярську, готуючись до приїзду Путіна, "відбілили" сніг – фото

У Росії відбілюють брудний сніг
/
У Росії відбілюють брудний сніг
/
У Росії відбілюють брудний сніг
/
У Росії відбілюють брудний сніг
/
у Красноярську, готуючись до приїзду Путіна, 'відбілили' сніг
/
у Красноярську, готуючись до приїзду Путіна, 'відбілили' сніг
/

Попередній матеріал
Формула Штайнмаєра: як Україну перетворюють на Малоросію і прибирають з міжнародної політики – Арестович
Наступний матеріал
"Не хочу, щоб мене омивав брудний московський піп": як Михайло Драгоманов "будив" українців від російського ярма