Олена Снігир
Олена Снігир 5 канал

"Є поле для маневру": Снігир про складнощі України на міжнародній арені

Читайте по-русски
РФ вимагає від України письмово перепідтвердити вірність Мінським домовленостям

Після заклику Трампа, Росія, напевно, повернеться в міжнародний діалог і це небезпечно для України в контексті реалізації Мінських домовленостей. Про таке у студії "5 каналу" розповіла провідна фахівчиня дипломатичної академії при МЗС України Олена Снігир.

"Коли країна повертається в міжнародний діалог, її починають слухати. Це нам потрібно розуміти. Подивіться, що вже відбулося: Путін, говорячи з Макроном, на попередній зустрічі, сказав, що зустріч в Норманському форматі можлива, але Україна має виконати те і те. Тобто не Росія має виконати, а Україна. І про це вже почали говорити. Далі Лавров каже, що Україна має зробити по Мінським угодам і, головне, що для нас небезпечно, свою вірність цим домовленостям письмово", – сказала Снігир.

Україна ж, за словами експерта, має висувати свої умови.

"Мінські угоди для нас дуже ризиковані. Це була угода в умовах, коли Україна була у важкому становищі і це був договір про припинення вогню. Умовний протокол… Якщо ми приймаємо рішення, що ми дотримуємося цієї траєкторії, там насправді є поле для маневру, просто Україні треба чітко просувати свої інтереси і Росію тут можна переграти", – вважає фахівець.

Також вона додала, що стан українських справ на міжнародній арені ускладнюється вичікувальною позицією нової влади.

"Українська влада зараз ні до чого не готова, окрім того, щоб зайняти вичікувальну позицію щодо внутрішньополітичних процесів і зовнішньополітичних процесів", – вважає експерт.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Раніше, президент США Дональд Трамп висловився на користь повернення РФ до складу "Великої сімки", звідки її виключили після незаконної анексії українського Криму.

Попередній матеріал
Сазонов розкритикував фото Богдана з автоматом: "Зброю беруть у руки, щоб стріляти або захищати країну"
Наступний матеріал
У Львові біля готелю виявили заряджений гранатомет – подробиці
Loading...