Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Припинити насильство та призначити дострокові вибори: Порошенко дав дієві поради щодо врегулювання ситуації в Білорусі

Читайте по-русски
Лідер "ЄС" закликав українську владу в контакті з партнерами по "Люблінському трикутнику" призначити спеціального представника щодо Білорусі

У ці дні увага України та всієї Європи і світу прикута до подій у сусідній Білорусі, де розгортається глибока політична криза. Про це заявив п'ятий президент України Петро Порошенка.

Він переконаний, що для України Білорусь завжди була і буде особливо важливою країною. Білоруси – традиційні друзі і партнери українського народу, щирі, миролюбні і добропорядні брати по крові і духу. Демократична, стабільна, процвітаюча і незалежна Білорусь є однією із ключових чинників безпеки та добробуту України.

Лідер "Європейської солідарності" дав поради білоруській владі щодо врегулювання ситуації у країні:

  • "Я не можу мовчки спостерігати за тим, як Білорусь сповзає у вир хаосу і політичної невизначеності. Білоруська влада повинна знайти відповідь на вимоги білоруського суспільства, яке прагне і готове до демократичних змін у житті держави. Насильству, масовим репресіям не місце в сучасному цивілізованому світі. Вважаю, що білоруській владі необхідно негайно припинити насильство проти своїх громадян і водночас не допустити провокацій і підбурювань до насильства. Це – перше".
  • "По-друге, звільнити із в'язниць і місць утримання політичних в'язнів та мирних протестувальників і припинити переслідування політичних опонентів".
  • "По-третє, забезпечити інклюзивний та відкритий діалог влади із білоруським суспільством. Поважати право на свободу ЗМІ та думки, як і безперешкодного доступу до всесвітньої мережі Інтернет".
  • "По-четверте, оголосити про проведення дострокових президентських виборів у Білорусі із широким залученням БДІПЛ/ОБСЄ та Ради Європи, запросити для спостереження представників провідних міжнародних організацій і структур, що точно сприятиме довірі виборчому процесу".
  • По-п'яте, закликаю українську владу у контакті із партнерами по "Люблінському трикутнику" призначити спеціального представника щодо Білорусі, який повинен активно сприяти врегулюванню ситуації і підтвердити стратегічну роль нашої держави в регіоні. Необхідно також напередодні запланованого на п'ятницю засідання Ради міністрів ЄС організувати контакти представників ЄС із МЗС Білорусі для з'ясування та вирішення проблемних питань, пов'язаних із політичною кризою у Білорусі".

Також Петро Порошенко вкотре закликав міжнародну спільноту пильнувати за діями російського агресора, який лише чекає зручної нагоди для того, щоб покінчити із білоруською державністю та незалежністю.

"Говорю про це, адже точно знаю, що тривалий час увагу агресора на себе замикала Україна. Сьогодні Європа має думати і діяти стратегічно. Ми не маємо права втратити Білорусь. Нікому, ані білоруській владі, ані білоруському народу, ані Євросоюзу, і тим паче Україні, не потрібна Білорусь як західна провінція Російської неоімперіі. Ми не маємо дати жодного шансу мародерству Кремля", – вважає Порошенко. 

 

Попередній матеріал
У Білорусі жорстко затримали українських волонтерів із "Восток SOS"
Наступний матеріал
Хотів привернути увагу: в Одесі в аеропорту затримали псевдомінера
Loading...

"Еліта суспільства – наші воїни": подружжя Порошенків відвідало в госпіталі розвідника, який намагався врятувати морпіха Журавля

Проєвропейські сили мають об’єднатися: Княжицький відповів очільниці "Голосу"

"Москва кинула виклик усьому демократичному світу" – Порошенко відповів експертам, які хочуть перезавантаження відносин з РФ

"Давайте не будемо повторювати дурниць, які вигідні ворогам України" – Княжицький відповів чільниці "Голосу"

Арешт картин Порошенка був незаконним – Київський апеляційний суд

Коли приїжджав Порошенко, у кортежі було 2-3 машини, а при теперішній владі по 50 – Філатов