У Музеї Гончара
У Музеї Гончара eurosolidarity.org

Арешт картин Порошенка був незаконним – Київський апеляційний суд

  Читайте по-русски
  Судді вважають, що ініціатор клопотання не довів законності арешту майна

  Київський апеляційний суд задовольнив скаргу адвоката п’ятого Президента України Петра Порошенка Ігоря Голованя і скасував арешт картин з родинної колекції, які експонуються в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара". Про це йдеться в матеріалах суду.

  Як повідомляється, арешт на майно було накладено з метою забезпечення їх збереження. 42 картини та одна літографія є речовими доказами в кримінальному провадженні.

  Адвокат Порошенка Ігор Головань подав апеляційну скаргу, в якій вказав, що в цій справі немає обґрунтованої підозри у скоєнні кримінального злочину. Він також наголосив, що даних про наміри власника майна продати або подарувати заарештовані картини немає.

  Судді вирішили задовольнити апеляцію, позаяк обшук у музеї імені Івана Гончара проводився у зв’язку з наявністю невідкладного випадку, про що був складений відповідний протокол обшуку від 26 травня. Судді також вважають, що ініціатор клопотання не довів законності арешту майна.

  Таким чином, зазначене рішення підлягає скасуванню з винесенням нового рішення про відмову в задоволенні клопотання прокурора. Рішення про скасування арешту колекції картин ухвалили 27 липня.

  Нагадаємо, 26 травня Петро та Марина Порошенки відкрили виставку картин з родинної колекції у Музеї Гончара.  Після цього до музею з обшуками увірвалися спецпризначенці Державного бюро розслідувань, зламавши двері. Працівники ДБР пред’явили недійсні посвідчення, крім того, перешкоджали діяльності народних депутатів України та журналістів.

  Силовики, не маючи на те законних підстав, вилучили з виставки документи, які доводять законність підстав для ввезення колекції на територію України та сплату всіх необхідних платежів. На самі картини був накладений арешт.

  Адвокат Ігор Головань після цих подій подав відповідні заяви про злочин щодо перевищення прав і повноважень працівника правоохоронного органу, щодо посадового підроблення, фальсифікації так званого протоколу обшуку, перешкоджання законній діяльності журналістів, перешкоджання діяльності народних депутатів і перешкоджання діяльності адвоката та ще за певною низкою статей ККУ.

  Виставка "заарештованих" картин Порошенка, попри всі зусилля ДБР, відкрилася для відвідувачів і стала однією з найяскравіших мистецьких подій Києва.

  Попередній матеріал
  Головне управління розвідки Міноборони отримало нового чільника – що про нього відомо
  Наступний матеріал
  В Україні зріс попит на авто: які машини купують найчастіше
  Loading...

  Брифінг Петра Порошенка – трансляція

  Петро Порошенко прийшов на допит до ДБР – заява

  Під ДБР влаштували картинну акцію протесту, тільки замість персонажів – Зеленський, Венедіктова та Коломойський

  Силове захоплення ДБР Музею Гончара: у Порошенка оскаржують бездіяльність Венедіктової

  "Здавалося б, до чого тут Гордон": блогерка розповіла, як слідчі ДБР полізли у Вікіпедію "копати" на Порошенка

  "Справу картин" проти Порошенка ДБР "зліпило" на основі Вікіпедії – адвокати