Петро Порошенко та Ірина Венедіктова
Петро Порошенко та Ірина Венедіктова 5 канал / Час. Підсумки тижня

Венедіктова вимагала будь-що "спіймати Порошенка" – звільнений із ДБР слідчий

  Читайте по-русски
  Корецький наголосив, що у справах проти Порошенка не бачив складу злочину і неодноразово звертався до керівництв ДБР щодо їх закриття

  Генпрокурор Ірина Венедіктова, яка з грудня 2019 року до березня 2020 року виконувала обов'язки директора ДБР, ставила завдання будь-що "спіймати Порошенка". Про це в інтерв'ю європейському виданню Euaractiv повідомив колишній керівник слідчої групи у справах Порошенка Олег Корецький, якого нещодавно звільнили начебто через скорочення штату.

  Корецький також вкотре наголосив, що у справах проти Порошенка не бачив складу злочину і неодноразово звертався до керівництв ДБР щодо їх закриття.

  "8 липня Корецький публічно заявив, що під тиском виконувача обов'язків директора ДБР Олександра Соколова та його першого заступника Олександра Бабікова продовжував працювати над справами Порошенка, незважаючи на відсутність доказів", – пише видання.

  "Існують допустимі строки, і коли всі можливі дії зроблено, далі не можна розслідувати", – сказав Корецький Euractiv.

  Корецький також заявив, що на нього чинили тиск, щоб розслідувати так звану справу телеканалу "Прямий".

  "На сьогодні там взагалі немає нічого, що слід досліджувати. Це все було розслідувано повністю і немає жодного складу злочину", – сказав він для Euractiv.

  Він зазначив, що генеральний прокурор Ірина Венедіктова – колишній радник президента Володимира Зеленського та депутат від його партії – сказала Корецькому, що "ми наймемо PR-групу, ми просунемо вас, ви будете в центрі уваги. Найголовніше для нас, щоб "спіймати" Петра Порошенка", – йдеться у статті.

  Видання також нагадує, що Венедіктова була виконувачкою обов'язків глави ДБР із грудня 2019 року до середини березня, після чого замінила на посаді Руслана Рябошапку, звільнення якого викликало занепокоєння як у громадянського суспільства, так і в Європарламенті.

  Олег Корецький, якого звільнили минулого тижня після скорочення штату, вважає, що справжньою причиною його звільнення стало те, що новому оточенню "не потрібні державні службовці, які говорять правду і не слухають їх, просто слухняні люди, які будуть робити те, що вони кажуть".

  Він наголошує, що проблеми у ДБР почались у січні цього року, коли в Бюро прийшли нові керівники. Корецький повідомив у березні Бабікову та Соколову, що терміни розслідування справ проти Порошенка закінчились і їх треба закривати.

  "Я не хочу, щоб мене чи моїх слідчих звинувачували в політичному переслідуванні, в 90% випадків тут немає злочину", – зазначає Корецький.

  Euractiv також наголошує, що Європейська народна партія – найбільше партійне об'єднання Європи, до якого входить і партія Порошенка, неодноразово зазначала, що проти п'ятого президента застосовується вибіркове правосуддя.

  Попередній матеріал
  Польща починає процедуру виходу зі Стамбульської конвенції
  Наступний матеріал
  Венедіктова призначила головним прокурором Києва люстрованого чиновника часів Януковича
  Loading...

  "Юридичний "треш", що не витримує жодної критики" – Рябошапка про підозру Порошенку від ДБР

  Силове захоплення ДБР Музею Гончара: у Порошенка оскаржують бездіяльність Венедіктової

  Ексгенпрокурор Рябошапка: Підозра Порошенку – це юридичний "треш", необґрунтований і незаконний