подружжя Порошенків у військовому госпіталі
подружжя Порошенків у військовому госпіталі eurosolidarity.org

"Еліта суспільства – наші воїни": подружжя Порошенків відвідало в госпіталі розвідника, який намагався врятувати морпіха Журавля

Читайте по-русски
Окремо Марина та Петро Порошенки подякували за мужність та героїзм морському піхотинцю з позивним "Підлий"

П’ятий Президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко разом з дружиною Мариною відвідали українських воїнів, які проходять лікування в Головному військовому клінічному госпіталі. Подружжя Порошенків передали фрукти та солодощі воїнам.

Окремо Марина та Петро Порошенки подякували за мужність та героїзм морському піхотинцю з позивним "Підлий", який також проходить лікування у госпіталі. Політик зазначив, що цей військовий пройшов Майдан та підписав контракт зі Збройними силами 5 вересня 2014 року.

У 137-му Окремому батальйоні морської піхоти він став одним з найкращих снайперів. Потім  – керівником групи, потім начальником штабу групи, потім отримав офіцерське звання молодшого лейтенанта, закінчив інститут під час служби в Збройних силах.

"Всі пам’ятаєте загибель морського піхотинця Журавля? Коли, на жаль, ми маємо про це казати правду, керівництво держави й керівництво Збройних сил залишили наших поранених. Так от він з цим не погодився, і в другий рейд, як офіцер, як найбільш досвідчений розвідник, як снайпер, пішов його рятувати", – розповів Петро Порошенко історію подвигу морського піхотинця. Військовий дістав контузію.

подружжя Порошенків у військовому госпіталі
подружжя Порошенків у військовому госпіталі eurosolidarity.org

Також лідер "ЄС" звернувся до президента України. 

"Я звертаюся зараз до президента Зеленського – такі, як Андрій, і їхні дії, їхня сміливість мають бути оцінені високою державною нагородою. І тут немає політики, якщо держава не шанує своїх героїв, вона вимушена буде зупинитися і залишатися окупованою. Я твердо переконаний, що саме таке рішення має бути негайно прийняте", – наголосив п'ятий Президент.

Порошенко зауважив, що армія не може воювати без поваги до своїх героїв. 

"Це буде символом поваги до волонтерів, до добровольців. Це буде символом поваги до військових. Бо можна воювати й без реформованої системи військового харчування, і без реформованої системи охорони здоров’я. Не може армія воювати без того, що вона не має шани й поваги до своїх героїв", – переконаний він.

подружжя Порошенків у військовому госпіталі
подружжя Порошенків у військовому госпіталі eurosolidarity.org

Водночас Петро Порошенко констатував, що сьогодні влада намагається закрити очі на ситуацію, яка є в країні, і не говорити, що найбільш поважна частина нашого суспільства, еліта суспільства – наші воїни.

Він нагадав про рішення за часи свого президентства про створення Десантно-штурмових військ, Сил спеціальних операцій і оновлення морської піхоти.

"Я сьогодні приїхав сюди, щоб потиснути руку і сказати, що цим воїном пишається Україна. Для мене це надзвичайно важливо. Я хочу подякувати всім, хто тут зібрався. Ми хочемо донести, шановні воїни, захисники, волонтери, – країна вас дуже любить. Країна віддає шану і повагу воїнам. Країна пам’ятає про те, що ви для неї зробили", – наголосив Петро Порошенко.

При цьому він констатував, що здобутки реформування Збройних сил та сектора безпеки за попередні роки сьогодні майже зупинені.

"Позитивні зміни, які були зроблені в армії, зараз, на жаль, під загрозою. В будь-якому напрямку, який би ми не взяли – вони намагаються зупинити. Почали позицію щодо будівництва гуртожитків для військовослужбовців-контрактників – вони зупинили. Чому? Тому що це почала наша команда. Почали зміни в системі харчування – вони зупинили. Чому? Бо почала наша команда. Почали зміни щодо речового забезпечення – вони це зупинили. Все зупинено", – перерахував Петро Порошенко.

подружжя Порошенків у військовому госпіталі
подружжя Порошенків у військовому госпіталі eurosolidarity.org

За його словами, грошове забезпечення для військовослужбовців не підвищували вже 16 місяців.

"Армії на сьогодні зав’язують очі, позбавляючи на фронті розвідки, коли забороняють використовувати дрони. Ми у 2014 році їх не використовували чому? Бо не було дронів. Потім нашими зусиллями ми забезпечили надходження дронів в кожну бригаду, сьогодні їх з фронту забирають. Сьогодні ліквідовують і відкликають підрозділи розвідки", – також зазначив він.

подружжя Порошенків у військовому госпіталі
подружжя Порошенків у військовому госпіталі eurosolidarity.org

"Нам казали, що мир – це просто, достатньо перестати стріляти. А я завжди кажу, що коли перестане стріляти Росія, то буде мир. А коли перестане стріляти Україна – то не буде України. Бо вони, – і ми це багато разів бачили на власні очі, – приходять і знищують Україну", – зауважив лідер "Європейської солідарності".

"Ми спільно не дамо нікому здати українську землю, яка полита кров’ю наших воїнів захисників, не дамо перетнути "червоні лінії". Не дамо під ковдрою домовитися про те, як розміняти те, за що Україна воює вже шість років. Наша позиція одна – українська нація надзвичайно мирна. Ми дуже прагнемо миру, ми дуже прагнемо закінчення війни тоді, коли Путін і його камарилья заберуться геть з української землі. Ніяких інших передумов не може бути, й для мене це принципово", – також сказав п’ятий Президент України.

Нагадаємо, серед партій, які йтимуть на вибори до Київради, найбільшу підтримку має "Європейська солідарність".

Попередній матеріал
Зеленський зробив з цього піар-хід: експерт прокоментував підвищення мінімалки
Наступний матеріал
На Львівщині водій кілька разів переїхав 4-річну дівчинку – вона в госпіталі
Loading...

Марина Порошенко передала обладнання та засоби захисту в дитячий реабілітаційний центр та лікарні Київщини

Фонд Порошенка відправив 25 тисяч продуктових наборів в усі регіони України

Родина Порошенків закликала українців провести парад вишиванок у соцмережах – відео

Марина Порошенко передала в Київський військовий госпіталь захисні костюми для лікарів та великодні паски

Марина Порошенко поділилася сімейним рецептом великодньої паски

5 канал - трансляція наживо