Український закон про державну мову набув чинності
Український закон про державну мову набув чинності 5 канал

Припинити атаки на мовний закон: представники медіаспільноти звернулися до народних депутатів

  Читайте по-русски
  На думку авторів заяви, ухвалення цих законодавчих ініціатив завдасть шкоду інтересам держави

  Представники телеіндустрії, ЗМІ та медіаспільноти закликають народних депутатів не підтримувати законопроєкти, що передбачають відтермінування початку дії норми про українську мову в теле- та кіновиробництві, мовиться в їхній заяві.

  "З 16 липня набувають чинності норми Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", якими передбачено, що демонстрування та поширення фільмів, а також проведення концертів та розважальних шоу, зокрема і на телебаченні, має відбуватися державною мовою", – наголошується у зверненні.

  Ухвалення цих законодавчих ініціатив завдасть шкоду інтересам держави, загальмує процеси становлення незалежного й самодостатнього українського інформаційного простору, створить загрозу для національної безпеки України, уточнюють автори заяви.

  "Подолання негативних наслідків тривалого зросійщення українського гуманітарного простору, який сьогодні значною мірою формується аудіовізуальними медіа, є актуальним і вкрай необхідним завданням. Українське суспільство і бізнес позитивно відреагували як на запровадження мовних квот, так і на поетапне запровадження норм закону про державну мову в різних сферах публічного життя. Відповідно, якщо раніше спротив українізації інформаційного простору з боку окремих медіахолдингів можна було пояснювати інерцією мислення та пересторогами щодо прибутковості бізнесу, то сьогодні такі дії сприймаються не інакше як відверте підігравання спробам російського реваншу", – зазначається у зверненні.

  На думку авторів заяви, намагання виправдати коронавірусом відтермінування демонстрування фільмів українською мовою на телебаченні не витримує жодної критики, оскільки для виконання закону достатньо просто продублювати чи озвучити українською мовою наявний російськомовний контент.

  "День 16 липня, коли української мови в публічному просторі стане більше, – це черговий важливий крок до перемоги над агресором. Цього дня чекає вся Україна. У час, коли Україна готується до відзначення 30-ї річниці Незалежності, ми закликаємо припинити атаки на мовний закон і права громадян на отримання інформації державною мовою та застерігаємо народних депутатів, що спроба зірвати набрання чинності відповідних норм буде розцінена українським суспільством як прояв поступки російському реваншу і вкрай негативно вплине на авторитет чинної влади", – додали представники телеіндустрії, ЗМІ та медіаспільноти.

  Нагадаємо, ЗМІ повідомляють про те, що на засіданні комітету з питань інформаційної і гуманітарної політики телебачення хочуть вивести з-під дії закону про мову.

  Попередній матеріал
  Столтенберг заявив, що Росія могла бути причетна до екстреної посадки літака Ryanair у Мінську
  Наступний матеріал
  За вихідні у центрах масової вакцинації по Україні зробили понад 31 тисячу COVID-щеплень – у яких містах найбільше
  Loading...

  У Києві активісти зібралися на підтримку обов'язкового дубляжу фільмів та серіалів українською – що відомо

  "Слуги" збираються у турборежимі знищити норми "мовного закону" для фільмів та преси – В'ятрович

  Київ став рекордсменом з порушень мовного закону – Тарас Кремінь

  В'ятрович: "Слуги" знову намагаються переглянути закон про мову

  Кремінь пообіцяв вимагати позбавлення мандатів депутатів, які порушують мовний закон

  Волонтери провели акцію у київських закладах, щоб допомогти офіціантам та баристам з українською мовою