мовне питання
мовне питання womo.ua

"Антиукраїнські сили, заграючи з агресором, хочуть знову знищити мову": "ЄС" не допустила внесення в порядок денний зміни до закону про мову

Читайте по-русски
За словами Княжицького, антиукраїнська норма вводиться під впливом тих виробників продукції, які є найбільшими виробниками продукції для країни-агресора

Народний депутат "Європейської солідарності" Микола Княжицький із трибуни Верховної Ради у вівторок, 1 червня, закликав колег з інших фракцій не підтримувати антиукраїнський законопроєкт і не толерувати порушення регламенту.

Своєю чергою ВРУ провалила голосування за включення в порядок денний сесії законопроєкту № 5554, який під прикриттям карантину через пандемію коронавірусу передбачає відкласти норму про транслювання кіно- і телепродукції державною мовою з 17 липня 2021 року. 

За словами Княжицького, у цьому парламенті є добра традиція – перед введенням у дію кожного нового етапу закону про мову деякі депутати реєструють проєкт закону про його відтермінування.

"Так було з освітою влітку минулого року, зі споживчими відносинами взимку. Так зараз є із законопроєктом 5545. Цей закон пропонує відтермінувати на невизначений термін, так би мовити, до завершення карантину, який невідомо коли завершиться, норму, яка каже, що демонстрація всіх фільмів і серіалів, як у кінотеатрах, так і на телебаченні має здійснюватися виключно державною мовою", – сказав політик.

Депутат переконаний, що антиукраїнська норма вводиться під впливом тих виробників продукції, які є найбільшими виробниками продукції для країни-агресора, для РФ.

"І хочуть без перекладу заполонити український ефір телебачення і кінематографа. Ця норма насправді позбавляє роботи величезної кількості працівників української кіногалузі, за рахунок залучення студій, акторів, сотень інших творчих працівників до створення україномовного перекладу фільмів і озвучки. Ці люди в умовах карантину виживають. Ця норма викидає їх на вулицю. Ця норма не для кого не була несподіванкою, тому що ми й відтермінували в дію введення цієї норми на два роки для того, аби ті, хто виробляє продукт, підготувалися до цього", – зазначив Княжицький.

Також нардеп "ЄС" наголосив, що антиукраїнські сили, спекулюючи, заграючи перед агресором, хочуть знову знищити український закон про мову.

"Не дамо цього зробити. Тому що наша мова – це не просто слово, це не просто гуманітарна політика, це головний наш захист від агресора. Це захист Києва, Львова, Харкова, Одеси!" – вважає Княжицький.

Нагадаємо, Петро Порошенко під час Погоджувальної ради 31 травня заявив, що депутати з монобільшості лобіюють законопроєкти, які спрямовані проти підтримки української мови у кіновиробництві. 

Попередній матеріал
Евакуація після трансплантації: історія харків'янки, яка повернулася з Білорусі після операції
Наступний матеріал
У Києві викрали жінку і вимагали неіснуючий борг – що відомо
Loading...