Президент уперше презентував формулу створення в Криму саме національної автономії кримських татар – Рубан

На сьогодні в Україні необхідно ухвалити закон про корінні народи

Підставою для національної автономії кримських татар за прокутом закону є право на самовизначення кримськотатарського народ. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" керівник Головного департаменту з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Юрій Рубан. 

"Там же чітко сказано про національну автономію кримськотатарського народу, в контексті тих пропозицій, які були підготовлені. Підставою є право на самовизначення кримськотатарського народу і говориться про існування цієї автономії як невід’ємної частини України. Тобто так розумію, що сьогодні вперше глава держави презентував формулу (про національну автономію кримських татар – Ред.). Думаю, це не випадково і пов’зано з багатьма внутрішніми і зовнішніми факторами. Спеціальна комісія була утворена рік тому і вона вже якісь формули знайшла. Далі ключове – це голосування у ВР. Думаю, дуже важливо, щоб уже на першому голосуванні ВР об’єдналась і дала політичний сигнал", – сказав Рубан.

При цьому член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв сказав, що на сьогодні в Україні необхідно ухвалити закон про корінні народи: "Справді, робоча група попрацювала і тут важливо, щоб були означені принципи. Зрозуміло, що в конституції ми не можемо включити всі питання, які вирішують ці проблеми. Для цього є окремі закони, які мають прийматися на законодавчому рівні. За цей період часу, коли йде питання про зміну 10-го розділу Конституції, ніхто не заважає зараз працювати над тим, щоб був закон про корінні народи, який давно мав би бути прийнятий…".

Він також сказав, що думають кримські татари про законопроект національної автономії у Криму: "Ми сьогодні повинні розглядати як інструмент саме врегулювання цього питання, ... не чекаючи деокупації, а саме як інструмент деокупації Криму… Люди в Криму чекають кожне 18 травня, вони хочуть отримати результат. Зрозуміло, що Президент не може просто натиснути на нардепів для того, щоб ухвалити законопроект і внести зміни до конституції, але ми дійсно маємо активно працювати в цьому напрямку, бо ми маємо дати посил людям, що в сьогоднішній Україні дійсно є серйозні зміни, зокркма і в питанні Криму. І ці люди якраз будуть більше вірити Україні і більше боротися за Україну, перебуваючи на окупованій території".

Барієв також наголосив, що для кримськотатарського народу важливо, що Президент заявляє про створення у Криму національної автономії кримських татар. 

Попередній матеріал
За скалічене життя підлітку – три роки умовно: у Луцьку вирок суду обурив місцевих мешканців
Наступний матеріал
На Кубі розбився пасажирський "Боїнг" – з'явилося відео

"Десятки тисяч загиблих, сотні тисяч ненароджених": Чубаров закликав світ визнати депортацію кримських татар геноцидом

МЗС: Росія продовжує гібридну депортацію кримських татар

Чи зможуть засуджені в Криму українці відбувати покарання на материковій Україні: адвокат оцінив перспективи

"Найстрашніше, що випало на нашу долю": звернення Чубарова з нагоди Дня пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу

Коли Крим "не наш", дуже легко казати, що ми підтримуємо кримських татар – Княжицький

Джемілєв: є лише два варіанти повернення Криму