фото focus.ua

Автономія Криму: Чубаров назвав основні пропозиції змін до Конституції

Конституція України має забезпечити "гарантоване представництво кримськотатарського народу", наголосив Рефат Чубаров

Правові умови для успішної реінтеграції Криму потрібно створити до деокупації півострову. Про таке заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на зустрічі керівництва Меджлісу з главами дипмісій, акредитованих в Україні, передає УНІАН

"На відміну від деяких скептиків, які думають, що будь-які питання, котрі стосуються вдосконалення статусу Автономної Республіки Крим, доцільно обговорювати після деокупації Криму, ми навпаки стверджуємо, що саме на етапі підготовки деокупації Криму ми зобов'язані створити всі правові умови, які сприятимуть успішній реінтеграції Криму у період після деокупації і забезпечуватимуть його подальший та сталий розвиток у складі української держави", – наголосив Чубаров.

Лідер Меджлісу також переконаний: "Крім того, без усілякого перебільшення ми стверджуємо, що саме переформатування статусу автономії Криму на засадах, що спираються на норми і принципи міжнародного права, у тому числі на права корінних народів на самовизначення у формах, що не порушують територіальної цілісності існуючих держав, надаватиме Україні, нам усім, нові важелі та механізми для скорішого відновлення державного суверенітету України над Кримом".

Як повідомив Чубаров, саме з цією метою у травні 2017 року було створено робочу групу, яка підготувала проект змін і доповнень до Конституції України в частині Криму.

"Оскільки цей текст Конституційна комісія ще не розглянула, ми утримаємося від його публічного поширення", – зауважив Чубаров.

Утім, він назвав основні положення ініційованих змін.

"Джерелом особливого статусу Кримської автономії є право кримськотатарського народу на самовизначення. Конституцію Кримської автономії має ухвалювати представницький орган автономії за погодженням із Курултаєм кримськотатарського народу. Кримськотатарську мову мають використовувати в усіх сферах суспільного життя поряд з державною мовою, окрім тих сфер, які будуть визначені окремо законом", – розповів політик.

Ще одним принципом він назвав те, що Конституція України має забезпечити "гарантоване представництво кримськотатарського народу".

Окремо в документі прописана пропозиція закріпити вищі представницькі органи кримськотатарського народу в Основному законі як органи, які обирає "корінний народ, за правилами, ним встановленими". Йдеться про Курултай та Меджліс.

При цьому значущі для розвитку автономії питання мають ухвалювати за попередньою згодою представницькі органи кримськотатарського народу.

"Такі принципи, на наше переконання, укріплюють територіальну цілісність України в Криму і унеможливлюють у майбутньому порушення державного суверенітету української держави на будь-якій її території", – зазначив Чубаров.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Міноборони обіцяє до осені побудувати стаціонарний табір на полігоні Широкий Лан
Наступний матеріал
"Найбільше розширення діяльності в історії Wizz": 70 нових маршрутів за 17 тижнів
Loading...