100-річчя першого Курултаю
100-річчя першого Курултаю 5 канал

Не забувати про Крим: як в Україні відзначатимуть 100-річчя першого Курултаю

Заходи з цього приводу заплановані також в Румунії та Туреччині

У грудні відбудеться низка заходів, присвячених 100-річчю проведення першого Курултаю – народних зборів кримськотатарського народу. Про це повідомляє "5 канал". Вперше він зібрався 26 листопада 1917 року в Бахчисараї.

З ініціативи Міністерства інформаційної політики до цієї дати в Києві розмістять тематичні борди та сіті-лайти, які інформуватимуть перехожих про подію. Окрім цього, виготовили відеоролик, який транслюватимуть на телебаченні як соціальну рекламу. Також його поширять серед посольств України за кордоном. А 7 грудня відбудеться міжнародна конференція, присвячена першому Курултаю. Заходи з цього приводу заплановані також у Румунії та Туреччині.

"Те, що може зробити Україна – це просвітницька діяльність. Не секрет, що до 2014 року запит на те, щоб дізнатися – а що таке кримськотатарський народ, яка його історія, побут, культура – цей запит був невисоким. І вже чотири роки поспіль разом з нашим головним партнером, Меджлісом кримськотатарського народу, дуже активним пулом ЗМІ, який переїхав з Криму… це все дуже активні люди, організації, платформи, які не дозволяють забути про Крим", – заявила перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

*Курултай кримськотатарського народу (крим. Qırımtatar Milliy Qurultayı, Къырымтатар Миллий Къурултайы, дослівно – "Кримськотатарський національний з'їзд") — національне зібрання, вищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу.

Дивіться також фотогалерею:

День Криму у ВР: чим дивували народних обранців у кулуарах – фото

День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді

Попередній матеріал
Наскільки великими є складені польським урядом "чорні списки" українців – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
В Європі є втома від зусиль щодо припинення російської агресії – Климпуш-Цинцадзе
Loading...