Саміти пройшли, політичний посмак триває. Менш як тиждень минуло, як на світовій арені Україна об'єднала довкола себе сотні країн-партнерок: зустріч лідерів "Групи семи", Саміт миру. Тож уже у Києві на спеціальну зустріч зібралися посли держав-членів G7 в Україні. Зосередилися під час дискусій на обговоренні всіх ухвалених рішень. Посли G7 підтвердили: їхні країни будуть з Україною до нашої перемоги. Але якими бачать практичні кроки для зміцнення світової солідарності з Україною і подолання російської агресії, – розповіла журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.
путін – військовий злочинець, росія заплатить за свої злодіяння, а весь цивілізований світ є і буде поруч з Україною. Основні тези, на яких наголосили посли країн G7 під час зустрічі у столиці. Зібралися разом на спеціальну подію Київського Безпекового форуму. Посли країн G7 зізналися: мали скептичні прогнози щодо саміту миру і тих, хто долучиться до нього. Та нині задоволені спільним результатом. Як і вважають вдалим саміт "Групи семи". Головно: спільне рішення про заморожені російські активи та прибутки від них на користь України.
"путін має тільки один шанс – це втомленість партнерів України. І те, що ми демонстрували через три події – те, що ми не втомлені, що ми разом з Україною. І зараз, і назавжди. Використання активів росії – ми вважаємо, що це тільки перший крок. Я знаю, що має бути конфіскація всіх активів. І це перший крок. І я думаю, що прагматично і дуже корисно, тому що через використання прибутків на такі активи – ми можемо мати позики для України на вартості 50 мільярдів доларів. Тобто зараз росія платить за оборону України", – заявив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс.
Своєю чергою послиня Канади в Україні Наталка Цмоць сказала: "Важливо зауважити, що ми бачимо, що єдність поширюється не лише на країни G7, а й за її межі. Ще бачимо війну на виснаження України та економічну дестабілізацію. І я вважаю, що навіть удари по енергетичній інфраструктурі робляться для того, щоб дестабілізувати економіку України. Тобто підтримка України означає підтримку економіки, стабілізації та зростання".
Під час зустрічі дипломати додали: те, що спочатку здається малоймовірним, стає реальністю. Представник посольства Франції в Україні наголосив: лише консолідація зусиль усіх партнерів довкола захисту України дає результати.
"Підписання безпекової угоди в лютому, а зараз майже всі країни G7 плюс багато інших країн зробили те, що було розпочато в лютому. І я пригадую заяву президента Макрона у червні у Нормандії про підготовку солдатів, нові винищувачі "Міраж-2000", які Франція готова передати Україні, виділення нової позики на відбудову. Берлін, успіх конференції з відбудови, G7, використання відсотків. Нелегко було досягти таких домовленостей, але колективно ми це зробили", – наголосив заступник голови місії посольства Франції в Україні Бенджамін Рьоріг.
Колективна підтримка України під час війни та виконання і нашою країною всіх зобов'язань. Посли країн "Групи семи" наголошують: навіть під час бойових дій перед Києвом – важливі цілі, зокрема, членство в Євросоюзі. І партнери готові стати опорою і на цьому шляху. Кажуть: він теж буде непростим, але лише від зусиль українців залежить подальший успіх.
"Зараз є чимало того, що може зачекати до завершення війни, але багато чого можна зробити зараз. Особливо у соціальній сфері було чимало пропозицій щодо приєднання до процесу з Польщі, Франції з регіонального рівня, експертів із різноманітних процесів підготовки України до повноправного членства в ЄС", – зауважив голова Комітету у закордонних справах Сейму Польщі Павел Коваль.
Також тимчасовий повірений у справах Європейського Союзу в Україні Ярослав Тимофеюк зазначив: "Я добре пам'ятаю, як Польща приєднувалася до ЄС, як це було складно, але це також сприяло трансформації Польщі і Європи. І багато з того, що передрікали в ті часи, не справдилося, і все було нормально. Щороку ми видаємо звіт, у жовтні-листопаді цього року буде також щодо України. З чітким моніторингом виконання зобов'язань і реформ, щодо усіх важливих глав, яким необхідно відповідати. Знаю, що дорога буде нелегкою, але врешті-решт переконаний, що це буде успішний шлях".
Війна в Україні триває вже 10 років. Майже три – це повномасштабне вторгнення. І цей воєнний конфлікт може бути ще довшим. Та дипломати переконані, – росія і злочинець путін безальтернативно будуть покарані. А от з Україною партнери будуть до переможного кінця.
Олени Рибінська, Микола Довгий, "5 канал"
Читайте також: Україна на шляху до вступу до ЄС, рф заплатить за свій терор – основні меседжі з Київського Безпекового Форуму.
Читайте також: США та союзники обговорюють, які зобов’язання надати Україні щодо членства в НАТО. Зауважується, що більшість країн центральної Європи розчаровані зволіканням адміністрації Байдена.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.