president.gov.ua

Порошенко розвінчав кремлівську брехню про Томос

Така реакція Москви також свідчить про те, що вона слабша, ніж вважає багато хто на Заході

Президент України Петро Порошенко розкритикував заяви Москви про нібито фінансові вигоди, які Вселенський Патріархат отримав від цієї процедури. Про таке повідомили на сайті АП.

"У таких твердженнях немає нічого здорового. Вони є злом як таким. Але, чесно кажучи, після років російської агресії і нашої боротьби за відновлення суверенітету і територіальної цілісності, ми не очікували нічого іншого від Москви. Той, хто пригадує російські історії про "зелених чоловіків" у Криму, "відпочиваючих" на Донбасі, MH-17 і Солсбері, не повинен знову потрапити у пастки Кремля", – сказав глава держави.

Та додав, що російське керівництво є сумновідомим за брехню, обман і фальшиві новини. Багато разів вони були спіймані на гарячому, поширюючи брехню, але продовжують це робити. Сама природа війни, яку Путін і його режим ведуть проти демократичного світу, передбачає дискредитацію, маркування і підробки. Водночас Президент зауважив, що ця підробка, створена Кремлем, є досить показовою, адже вона демонструє, як Москва сприймає світ.

"Вони вважають, що без фінансової винагороди ніщо неможливе. Я вважаю, що коли справа стосується впевненості і віри в Бога, і особливо відновлення історичної правди, немає місця для фінансових вигод. Ті, хто думають інакше або пропагують такі фейки, є слугами Кремля в його прагненні проти незалежності України і вільного світу як такого", – наголосив Петро Порошенко.

За його словами, така реакція Москви також свідчить і про те, що вона слабша, ніж вважає багато хто на Заході.

"Це великий урок. Кремль вкладає всі зусилля в свій образ, ніби він бездоганний, непереможний і всемогутній. Це просто ще одна підробка. Тому Москва дуже розгнівана на Константинополь, бо він відхилив будь-які претензії Росії щодо України як її канонічної території", – зауважив Президент.

При цьому він додав, що Кремль навіть не приховує того факту, що вважає Російську Православну Церкву одним з ключових інструментів утримання України в орбіті і в межах "русского мира".

"Москва, Кремль, занадто звикли використовувати Церкву як один з інструментів у своїй гібридній агресії. Створення незалежної Православної Церкви України позбавляє її цих можливостей або серйозно обмежує їх", – сказав Президент.

"Всі претензії Москви стосуються влади і контролю над територією, а не віри і любові", – також зауважив Петро Порошенко, нагадавши, що ситуацію в українському православ'ї обговорювали в Раді безпеки Росії під головуванням російського президента.

"Коли російський президент каже, що розпад СРСР став для Росії головною геополітичною катастрофою ХХ століття, то незалежна Українська Церква стала б другою", – підсумував він.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. По завершенні Літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

Попередній матеріал
Нині йому б виповнився 81 рік: цього дня народився борець за незалежність України Василь Стус
Наступний матеріал
Процес перевезення Томосу до Києва буде надійним – Клімкін

Порошенко після надання ПЦУ Томосу: "Держава поважатиме свободу віросповідання кожного українця"

Надання Томосу про автокефалію ПЦУ: звернення Президента України – відео

Україна чекала цього понад 300 років: всі подробиці підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – сюжет

День, що вже увійшов в історію: як відбувалося підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – фоторепортаж

"Без Божої волі це було б неможливо": Порошенко подякував за Томос і запросив Патріарха Варфоломія до України

Україна перекидає літаки десантно-штурмових військ на узбережжя Азовського і Чорного морів