Патріарх Варфоломій
Патріарх Варфоломій radiosvoboda.org

Вселенський Патріарх буде вважатися співзасновником нової ПЦУ, це дуже особлива та історична місія – Порошенко

Його Всесвятість прийняв історичне рішення, хоча він перебував під сильним тиском з боку Москви, наголосив Президент

Президент України Петро Порошенко визнає історичну роль Вселенського Патріарха Варфоломія у становленні незалежної Православної Церкви України та укріплені незалежності Української держави. Про це глава держави заявив в інтерв'ю грецькій газеті TаNеа, йдеться на сайті Президента.

"Україна завжди буде вдячна Патріарху Варфоломію та Синоду Матері-Церкви за ці історичні рішення. Він привів цю найвеличнішу мрію українців до реальності, дива. Це чудо не було б можливим без твердої позиції Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Матері-Церкви. Вона скористалася безумовним канонічним правом зцілювати рани, завдані українському православ'ю декількома століттями московського панування", – наголосив Порошенко.

Він нагадав, що у листопаді 2018 року було підписано угоду про співпрацю і координацію, яка допомогла підтримати новонароджену незалежну Церкву України і плідно працювати разом у майбутньому.

"Його Всесвятість прийняв історичне рішення, хоча він перебував під сильним тиском з боку Москви. Це було знакове рішення, що підтвердило незаконність анексії Москвою Київської митрополії ще в XVII столітті. Патріарх Варфоломій вважає, що це є поворотним моментом в історії світового православ'я і відкриває його нову епоху, нову еру православ'я. З незалежною Українською Церквою весь православний світ буде сильнішим... Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій вже має особливе місце в історії України. З усім, що він зробив, і завдяки своїй мудрості і керівній ролі, відданості Україні та православ'ю, я сказав би, що Його Всесвятість буде вважатися співзасновником нової України. Це дуже особлива і історична місія".

Дивіться також повне відео церемонії вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію:

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав Томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, в Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У церквах України святкують отримання Томосу: як і де це відбувається в Києві та Черкасах
Наступний матеріал
Ексклюзивне інтерв'ю Патріарха Філарета на "5 каналі" – відео

Без Президента не було б Єдиної Церкви – представник Патріарха Варфоломія

Порошенко: Автокефалія і здобуття Томосу – частина стратегії на остаточну деколонізацію України

Порошенко після надання ПЦУ Томосу: "Держава поважатиме свободу віросповідання кожного українця"

Літургія у Соборі святого Георгія за участі Вселенського Патріарха та предстоятеля ПЦУ Епіфанія – відео

Надання Томосу про автокефалію ПЦУ: звернення Президента України – відео

Україна чекала цього понад 300 років: всі подробиці підписання Томосу про автокефалію ПЦУ – сюжет