Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

Порошенко після надання ПЦУ Томосу: "Держава поважатиме свободу віросповідання кожного українця"

Президент України також заявив, що Вселенський Патріарх Варфоломій назавжди залишиться в історії православної церкви

Автокефальна Православна Церква України для всіх українців є гарантією духовної свободи, держава ж поважатиме релігійний виборів і свободу віросповідання кожного громадянина. Про це сказав Президент України Петро Порошенко у зверненні після церемонії вручення Томоса в Стамбулі, інформує "5 канал".

"Для нас, українців, власна церква – це гарантія нашої духовної свободи, це запорука суспільної злагоди. І я, як Президент, гарантую від імені держави, що Україна поважатиме релігійний вибір і свободу віросповідання кожного громадянина", – наголосив Порошенко.

Президент також підкреслив, що Томос для українців є фактично ще одним актом проголошення незалежності України.

Порошенко також наголосив: "Він (Томос – ред.) завершить утвердження самостійності Української держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир, він посилить права і свободи громадян, особливо тих, котрі перебували поза спілкування із Вселенським православ'ям, яких несправедливо атакували неканонічністю".

Президент також переконаний, що Вселенський Патріарх Варфоломій як провідник православних вірян назавжди залишиться в історії церкви і в історії православних народів.

"Радіємо, що Вселенський Патріарх, як духовний провідник сотень мільйонів православного люду, як постать глобального масштабу, почув наш голос і наші прохання. Невтомна праця Його Всесвятості на духовній ниві назавжди залишиться в історії Церкви і в історії народів, особливо православних", – підкреслив Порошенко.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні, 6 січня 2019 року, у патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томоса про автокефалію об'єднаної Православної церкви України. Вселенський патріарх Варфоломій передав Томос митрополиту Київському і Всієї України Епіфанію. Вже завтра, 7 січня, у Софії Київській відбудеться святкове богослужіння за участю Глави держави, де буде продемонстровано Томос. Після літургії історичний документ буде перенесено для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен охочий зможе його побачити в будь-який день з 8-ї години ранку до 18-ї години вечора.

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Напад на Різу Асанова: в окупованому Криму вимагають публічного розслідування побиття активіста
Наступний матеріал
15-річна українська тенісистка виграла професіональний титул ITF у Гонконгу