Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Порошенко: Автокефалія і здобуття Томосу – частина стратегії на остаточну деколонізацію України

Незалежній державі належить мати свою незалежну церкву

Отримання Українською Церквою Томосу – частина стратегії, яка протягом останніх п’яти років втілюється в життя – від Революції Гідності та президентських виборів 2014 року до теперішнього часу. Про таке заявив Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції в столиці 16 грудня.

"Проект автокефалії і здобуття Томосу виник не в повітрі і не спонтанно. Він є органічною частиною нашої осмисленої і вивіреної стратегії на остаточну і безповоротну деколонізацію України від Російської імперії, повний і беззастережний вихід із пострадянського стану і сфери російського впливу", – заявив Глава держави.

Він також перелічив кілька сходинок цієї стратегії:

"Вона проявилася в Угоді про асоціацію з ЄС, яку я підписав одразу після президентських виборів, в ратифікації цієї угоди, незважаючи на шалену протидію Москви, в зоні вільної торгівлі з Євросоюзом.  У безвізі, в який багато хто не вірив, а на сьогоднішній день сприймає це як даність. У подоланні залежності від російського газу і побудові української енергетичної незалежності, яка потягнула за собою і виграш у Стокгольмському суді у розмірі 4,6 млрд доларів. У розбудові сильної армії та її переході на натовські стандарти, в прийнятті закону про національну безпеку, який вибудовує модель, дорожню карту перебудови армії".

Так само ця стратегія вплинула на зміцнення позицій української мови на радіо, телебаченні, кінематографі; політиці пам’яті, визнанні та прославленні українських героїв, поверненні до власної історії, декомунізації.

"Точно вона проявилася у створенні міжнародної коаліції на підтримку України. У режимі санкцій проти Росії, у посиленні нашої суб’єктності на світовій арені, коли жодне питання про Україну не вирішується без України", – додав Глава держави.

Повертаючись до питання церкви, Порошенко окремо наголосив, що рішення Вселенського Патріарха та Синоду є містком між XVII та XXIстоліттям.

"Це – підтвердження незаконності анексії Київської митрополії Москвою…Тепер таке рішення має куди більшу вагу, бо воно чітко окреслює наші духовні  кордони. Воно рішуче відкидає галюцинаційні претензії Москви на Україну як нібито канонічну територію Російської церкви,  тобто самої Росії", – зазначив Президент.

Він переконаний: незалежній державі належить мати свою незалежну церкву.

Тим часом у ході телефонної розмови Вселенський Патріарх Варфоломій назвав історичний Об’єднавчий Собор в Києві поворотним моментом у вселенському православ’ї та повідомив, що Томос про автокефалію Православній церкві України Митрополит Київський та всієї України Епіфаній отримає напередодні Різдва.

"Його Всесвятість вважає, що наш Собор взагалі став поворотним моментом в історії вселенського православ'я і відкриває вчорашній Собор нову його еру", – заявив Порошенко.

Він додав:

"Томос, і щойно мені це Його Всесвятість підтвердив, урочисто вручатимуть на наш Святвечір. І це буде, я гадаю, найпримітніше Різдво в історії України".

Глава держави резюмував: "Історія все і всіх розставила по своїх місцях. І сталося це саме вчора, 15 грудня 2018 року, коли заснували автокефальну Православну церкву України".

Дивіться також фотогалерею: 

Об'єднавчий собор і створення Української помісної церкви: що лишилося за кадром – ФОТО

/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
 Об'єднавчий собор
/
Об'єднавчий собор
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Щороку разом, аби пережити біль: яку традицію започаткували родини Героїв Небесної Сотні
Наступний матеріал
На Донбасі терористи "засвітили" 152-мм буксирувані гаубиці "Гіацинт"
Loading...