Такі зустрічі, кажуть, лікують рани й дають відчуття родини. Присутні на заході цього разу були і кореспонденти "5 каналу".
Злагоджено, і вже ніби професійно, чоловіки й жінки плетуть основу для майбутніх віночків. Згодом додають різдвяних барв гілками ялинок і калиною. Вибір – символічний. "Калина – це суто українська рослина, яка росте біля подвір'я кожного українця", – розповідає батько Героя Небесної Сотні Григорій Жаловага.
Останній штрих – синьо-жовта стрічка. Таких віночків сплетуть більше сотні й покладуть на Інститутській в Києві біля портретів кожного із Небесної Сотні. Це вже традиція: щороку рідні загиблих збираються разом у Львівській духовній семінарії, щоб пригадати близьких й підтримати тих, кому досі важко.
Дружина Андрія Дигдаловича каже: чоловік на Майдані дав клятву "разом і до кінця", тепер цю обіцянку виконує й вона.
"Ми назвалися родиною і це сповідуємо. Після загибелі наших рідних ми зрозуміли, що коли надходять свята – дуже важко. Раніше чекали на те Різдво, і такий настрій святковий, і вдома щось хотілося приготувати, зробити, прийти до когось з колядою в гості. А зараз усі бажання відпали, як і бажання святкувати. Чогось бракує", – зізнається жінка.

Найважче було в 2014 році. Мати Івана Бльока пригадує, як одразу після трагедії на Майдані їх запросили на зустріч священики зі Львова. У цих же стінах почали вчитися жити далі.
"Вони нас вилікували – священики, психологи, які з нами займалися, які з нами зустрічалися, які свій час витрачали. Вони просто нас вилікували", – каже мати Героя Небесної Сотні.
Та отець Ігор каже: рідні загиблих самі лікували рани одне одного.
"У кожному з нас є цей момент, коли ми можемо, переживши нашу втрату, бути лікуючими для інших людей. Я казав не один раз на зустрічах з Героями Небесної Сотні: не знаю чому ви є першими, чому Господь покликав вас бути першими, але оскільки сьогодні в Україні війна, я думаю що саме родини, їхній досвід і біль можуть бути надзвичайно цілющими для багатьох інших родин, які сьогодні втрачають своїх рідних і близьких на війні", – переконаний ректор Львівської духовної семінарії Святого духа УГКЦ Ігор Бойко.
У січні в семінарії планують провести такі ж акції для родин, які втратили близьких на сході країни. Нині шукають контакти й закликають звертатися всіх охочих.
Ірина Саєвич, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею:
Символ спротиву та незламного духу: у Дніпрі відкрили Алею пам’яті загиблих бійців АТО









