5 канал

Починаються пікові дні передвиборної кампанії за кількістю порушень – включення з брифінгу

Читайте по-русски
Лише за останню добу зареєстрували рекордних 324 порушення

Понад 3 тис. порушень уже зафіксували від початку передвиборної парламентської кампанії. Про це повідомили на спільному брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Стойко та координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська. Більше чула кореспондентка "5 каналу" Олена Соловйова.

Лише за останню добу зареєстрували 324 порушення – найбільше за цю кампанію. За фактом відкрили 25 проваджень, склали понад 100 протоколів.

"Ми по наших даних, перейшли, так би мовити, 300 порушень. І це найбільше за цю коротку передвиборчу кампанію. Відкрито в ЄРДР 167 і складено протоколів 695", – заявив Іван Стойко.

Такі показники, за інформацією Міністерства внутрішніх справ, свідчать про те, що наступні 10 днів перед днем тиші будуть піковими за кількістю порушень. Найбільше порушень пов'язані з незаконною агітацією та підкупом виборців. Найбільше заяв зареєстрували у Києві, Запорізькій та Харківській областях. Найчастіше виборче законодавство порушують кандидати-мажоритарники.

"Є декілька фактів розпалювання ворожнечі із закликами, які озвучуються кандидатами на офіційній агітаційній продукції. На мою думку, це досить серйозно, незважаючи, що їх небагато. Зокрема, два такі випадки зафіксували в "Опозиційній платформі – За життя", – зазначила координатор "Опори".

Нагадаємо, у Комітеті виборців України повідомили, що більш як 50 кандидатів у нардепи голосували за "диктаторські закони" у 2014-му.

Попередній матеріал
Презентація навчального посібника "Інклюзивна освіта" за участі Марини Порошенко – трансляція
Наступний матеріал
Парубій закрив останнє засідання Ради VІІІ скликання: як це було