5 канал

Петухов: Утримання певних країн від голосування за резолюцію ООН щодо Криму, не означає, що Україна втратила їхню підтримку

РФ напряму тиснула на деякі держави у питанні підтримки резолюції ООН щодо Криму

Насправді, Україна має таку ж підтримку міжнародного співтовариства, яку й мала – світ продовжує підтримувати територіальну цілісність і приналежність Криму Україні. Про це в ефірі "5 каналу" заявив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

"Більшість цих держав (які брали участь у голосуванні резолюції ООН щодо Криму та утрималися – 5.ua) підтверджували те, що вони зробили два роки тому – територіальну цілісність України і належність Криму Україні, а також зазначали, що їхнє утримання від голосування жодним чином не впливає на їхню оцінку зі стану порушення прав людини в Криму. Тому це не є зменшенням підтримки України, це є достатньо серйозна потужна резолюція, проти якої Росія активно лобіювала по всій Генеральній асамблеї, а також, я думаю, що РФ напряму тиснула на деякі держави, тому ми насправді маємо ту саму підтримку міжнародного співтовариства, яку ми мали", - зазначив він.

Петухов наголосив: "Я сподіваюся, що ця резолюція пройде в Генасамблеї, і що важливо, такі резолюції дуже часто стають щорічними. Це означає, що це питання залишатиметься на порядку денному Асамблеї і це є, насправді, велика перемога України".

Детальніше дивіться у відео.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров назвав підтримку резолюції ООН щодо Криму кроком вперед у боротьбі з російською агресією.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія.

Попередній матеріал
Аваков представив тимчасово виконуючого обов'язки керівника Нацполіції
Наступний матеріал
Джонні Депп виступив на підтримку незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова

Порошенко: Підтримка резолюції ООН щодо Криму, незважаючи на протидію РФ – перемога української дипломатії

Порошенко: Переконливі результати голосування резолюціï Генасамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості

Україна сподівається на ухвалення резолюції ООН щодо порушення прав людини у Криму – Порошенко

Україна представила в ООН проект резолюції по Криму

Нову резолюцію щодо окупованого Криму в ООН розглянуть вже 15 листопада – Геращенко

5 канал - трансляція наживо