president.gov.ua

Порошенко: Підтримка резолюції ООН щодо Криму, незважаючи на протидію РФ – перемога української дипломатії

  Дуже важливо, що в цій резолюції було чітко відображено визнання Росії як окупаційної влади у Криму, наголосив Президент

  Президент Петро Порошенко назвав спільною перемогою схвалення Третім комітетом Генеральної Асамблеї ООН резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", ініційованої Україною.

  "Вчора в Нью-Йорку відбулася надзвичайна подія – була прийнята резолюція, яка на Третьому комітеті пройшла з великою підтримкою у 73 голоси. Це є ознака підтримки ініціативи України, ініціативи більшості країн", – сказав Петро Порошенко під час  зустрічі з послами країн G7.

  "Дуже важливо, що в цій резолюції було чітко відображено визнання Російської Федерації як окупаційної влади в Криму. Вперше на міжнародному рівні було про це чітко зазначено. Так само, як і було зазначено про те, що Крим, Севастополь чітко залишаються територією України і мають статус тимчасово окупованих", – підкреслив Президент.

  Глава держави наголосив, що це велика дипломатична перемога. "Ми впевнені в тому, що, незважаючи на жорстку протидію Російської Федерації, їм не вдалося зняти це питання з розгляду", – додав він.

  "Дозвольте мені вважати цю нашу перемогу абсолютно спільною. Щиро розраховую, що під час голосування на пленарному засіданні ООН у нас буде ще кращий результат – як результат нашої спільної роботи в ООН", – сказав Петро Порошенко.

  Президент також наголосив на важливості довести агресору, що вимоги жити за правилами, дотримуватись міжнародного права, поважати суверенітет, територіальну, цілісність і незалежність України є обов’язковими для всіх, в тому числі і для Росії.

  5.ua у МЗС прокоментували прийняту в Генасамблеї ООН резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". Речниця МЗС Мар'яна Беца пояснила, що правильно казати "у Третьому комітеті ГА ООН ухвалено резолюцію", тобто це фактично остаточний варіант резолюції, яку ухвалив конкретний комітет Генасамблеї, а через місяць за неї має проголосувати загалом Генасамблея ООН. Тобто фактично це остаточний варіант резолюції, але і правильно його називати проект резолюції, тому що остаточного голосування в Генасамлеї ООН ще не було. Достеменну термінологію можна відстежити у новині на 5.ua.

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. 73 за, 23 проти. Росія називається державою-окупантом, не визнається анексія.

  Попередній матеріал
  ГПУ підготувала підозру Януковичу за незаконне позбавлення волі Драбинка
  Наступний матеріал
  Новинський назвав звинувачення ГПУ "юридично нікчемними"
  Loading...

  "Це ніж у спину": Геращенко прокоментувала голосування Білорусі в ООН

  У МЗС прокоментували документ про права людини в Криму, прийнятий у Генасамблеї ООН

  Порошенко: Переконливі результати голосування резолюціï Генасамблеї ООН про права людини в Криму – перемога справедливості

  Місія України в ООН: Генасамблея ухвалила резолюцію щодо Криму - РФ вперше названо державою-окупантом

  Джемілєв на засіданні комітету Генасамблеї ООН розповів про переслідування кримських татар російською владою

  5 канал - трансляція наживо