ООН nahnews.com.ua

Україна представила в ООН проект резолюції по Криму

  Росія вже заявила, що не голосуватиме за цей документ

  Делегати 71-ї сесії Генеральної асамблеї ООН отримали проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі". Документ подав постійний представник від України Володимир Єльченко. Про це повідомляє Центр новин ООН.

  Представник Росії Євген Загайнов вже заявив, що його країна голосуватиме проти цієї резолюції, яку він назвав "односторонньою".

  "Я маю честь представити проект резолюції "Стан прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі". Цей проект резолюції базується на Загальній декларації прав людини, міжнародних договорах з прав людини та інших відповідних міжнародних документах і деклараціях", – заявив Володимир Єльченко.

  Він повідомив, що 38 делегацій виступили співавторами резолюції.

  У документі пропонується засудити порушення прав людини, дискримінаційні заходи і практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади. У проекті міститься прохання до Генерального секретаря ООН вишукувати шляхи і засоби, що дозволяють забезпечити безпечний і безперешкодний доступ в Крим існуючим регіональним і міжнародних механізмів спостереження за становищем в області прав людини.

  У преамбулі проекту йдеться про засудження тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і підтверджується невизнання її анексії.

  Українська делегація повідомила, що проект резолюції, який буде винесений на голосування в Третьому комітеті Генеральної Асамблеї ООН 15 листопада.

  Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що США та Росія висловилися проти зміни права вето http://www.5.ua/svit/ssha-i-rosiia-proty-zminy-prava-veto-v-radbezi-oon-130540.html у Раді безпеки ООН. 

  Попередній матеріал
  Трамп за крок від перемоги на президентських виборах у США
  Наступний матеріал
  Результати президентських виборів не вплинуть на ставлення США до України – Йованович
  Loading...

  США і Росія проти зміни права вето в Радбезі ООН

  Клімкін: Україна хоче розширити участь своїх "блакитних касок" у місіях ООН

  ЄС схвалив введення нових санкцій проти псевдовлади Криму

  У Києві представили виставу "Бир йолу" про примирення українського та кримськотатарського народів